Rumska „Dziesiątka” wspiera! Każdy może dołączyć. :)

Rumska „Dziesiątka” wspiera!  Każdy może dołączyć. :)
Reklama
Reklama

Jestem zdania, iż każde działanie motywowane chęcią pomocy i sprawienia, by nasz region lepiej „funkcjonował”, zasługuję na uwagę – szczególnie w ostatnich miesiącach. 🙂 Poznajcie historię SP nr 10 w Rumi, która postanowiła wesprzeć Szpital specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej numer 10 w Rumi już od roku wspierają wejherowski szpital. Zarówno personel, jak i pacjenci, cyklicznie otrzymują pomoc materialną, która w dobie pandemii jest na wagę złota. Inicjatorką akcji jest Dorota Gadomska, nauczycielka języka angielskiego.

Reklama
Reklama

Na początku pandemii koronawirusa uczniowie „Dziesiątki” wykonali i przesłali do wejherowskiego szpitala laurki. Później została zorganizowana pierwsza zbiórka na rzecz personelu i pacjentów. Obecnie takie zbiórki realizowane są cyklicznie, a włączają się w nie: uczniowie, rodzice, nauczyciele, a także inne placówki oraz firmy.

Niemal od początku pandemii nasza placówka pomaga medykom z wejherowskiego szpitala. Do współpracy zaprosiliśmy m.in. Szkołę Podstawową nr 11 w Wejherowie. Odzew jest naprawdę ogromny – mówi Beata Kędzierska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi.

Kolejna zbiórka!

Aktualnie prowadzona jest zbiórka na rzecz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie najbardziej potrzebne są: butelkowana woda niegazowana, chusteczki nawilżające, balsamy oraz żele do kąpieli, pianki i maszynki do golenia, a także maseczki, rękawiczki i inne środki higieniczne. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję, proszony jest o przesłane maila na adres: sp10@rumia.edu.pl.

Sukcesy i ciekawe historie mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa. Sprawdźcie sami: SUKCESY MIESZKAŃCÓW RUMI.

(we wpisie wykorzystałem materiały organizatorów oraz Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *