Czy rynek w Rumi doczeka się przebudowy?

Czy rynek w Rumi doczeka się przebudowy?
Reklama
Reklama

Do końca roku swoje oblicze ma zmienić popularny „Rëmsczi Rënk” przy ul. Dębogórskiej. Wczoraj został ogłoszony przetarg na jego modernizację. Otwarcie złożonych ofert – za dwa tygodnie. 

Głównym celem modernizacji targowiska jest podniesienie standardu obiektu, a tym samym poprawa jakości świadczonych tam usług i większe zadowolenie kupujących. Projekt zakłada zwiększenie powierzchni handlowej przeznaczonej do sprzedaży produktów rolno-spożywczych i produktów spożywczo-ekologicznych. Pawilony, miejsca pod zadaszeniem oraz miejsca na handel bezpośrednio z pojazdów mają stanowić ok. 1880 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie ogrodzony, oświetlony i objęty monitoringiem. Poprawią się także warunki sanitarne oraz komunikacja i organizacja targu.

Reklama
Reklama

Stragany i wiaty istniejące obecnie na targowisku zostaną zdemontowane i wywiezione poza obręb targowiska przez ich właścicieli. W ich miejsce mają powstać nowe pawilony handlowe i budynki sanitarno-biurowe, zaprojektowane i zamontowane w formie kontenerów. Każdy z nich ma posiadać instalację elektryczną, sanitarną oraz wentylacyjną, sprawną kanalizację (z umywalkami, bateriami, suszarkami do rąk), a także poręcze, uchwyty i inne udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Co ciekawe, w ramach prac modernizacyjnych zdemontowana zostanie część bunkra znajdującego się obecnie na terenie targowiska. Całość odbędzie się oczywiście pod okiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i nadzoru archeologicznego.

Całość inwestycji oszacowano na ponad 1,5 mln złotych, z czego ok. 1 mln będzie pochodził z przyznanych środków europejskich. Zgodnie z założeniami i dokumentacją, prace mają się zakończyć do 5 grudnia 2019 r..


Aktualizacja z dn. 20.02.2019 roku:

Niestety, nie udało się znaleźć wykonawcy zamówienia w pierwszym ogłoszonym przetargu. Miasto właśnie podjęło drugą próbę. Ogłoszenie dostępne jest tutaj.

Aktualizacja:

Drugi przetarg również nie przyniósł rozwiązania.

Zdjęcie tytułowe: Paweł Jałoszewski,
źródło informacji: BIP Rumia, rumia.eu, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 Comments

  1. Kuba

    Można prosić o fotki tego bunkra? Nie kojarzę go.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *