Sklep Kaufland w Rumi. Gdzie powstanie? Kiedy otwarcie?

Sklep Kaufland
W Rumi wkrótce otworzy się nowy sklep sieci Kaufland (fot. kaufland.pl)
Reklama
Reklama

W Rumi powstanie nowy sklep sieci Kaufland. We wpisie zbieram informacje, które poznaliśmy do tej pory.

Ostatnia aktualizacja wpisu: 05.06.2024 r.

Reklama
Reklama

Kaufland to międzynarodowa sieć hipermarketów, której główna siedziba znajduje się w Niemczech. Sklepy Kaufland oferują szeroki asortyment produktów spożywczych, świeżych warzyw i owoców, artykułów gospodarstwa domowego oraz innych artykułów codziennego użytku. Firma jest obecna w wielu krajach europejskich, a także poza nimi, co sprawia, że jest jednym z największych detalistów na świecie.

Kaufland jest znany z konkurencyjnych cen, dużej powierzchni sklepów oraz dbałości o jakość oferowanych produktów. Sieć regularnie wprowadza różnorodne promocje i oferty specjalne, przyciągając tym samym szeroką grupę klientów.

Sklep Kaufland w Rumi

Pierwsze informacje na temat otwarcia sklepu Kaufland w Rumi pojawiły się w 2022 roku:

O otwarciu nowego marketu informowała także członkini zarządu w Kaufland Polska Ewelina Jarosińska, podczas rozmowy z ISBnews w 2023 roku:

– Otwieramy ok. 6-8 marketów w każdym roku obrotowym. Dwa tygodnie temu mieliśmy dwa otwarcia – w Katowicach i w Kaliszu. Na styczeń planujemy kolejne trzy – w Krakowie, Gdyni i Krasnymstawie. W związku z tym ten rok obrotowy, trwający do marca 2024 r., zamkniemy z 6 nowymi sklepami i taki też mamy cel na następny rok, przy czym 6 to minimum, bo mogą się pojawić również dodatkowe obiekty na powierzchniach wynajmowanych.

W kolejnym roku obrotowym planujemy nadal miks otwarć w największych miastach: dwa sklepy w Warszawie, jeden w Gdańsku i w mniejszych ośrodkach: Mikołów, Bielsko-Biała, Rumia. Granica ekspansji naszej sieci w Polsce jest jeszcze odległa – to jest spokojnie 400 marketów wobec 243 obecnie. Jest jeszcze co robić”

(źródło: isbiznes.pl, Kaufland chce nadal otwierać w Polsce 6-8 sklepów rocznie, widzi duży potencjał – wywiad, Grudzień 2023 r.)

Pani Ewelina Jarosińska zapowiada otwarcie nowych sklepów w Rumi, Warszawie, Gdańsku, Mikołowie i Bielsko-Białej w kolejnym „roku obrotowym”, czyli już w 2024-2025 roku.

O tym, że w Rumi powstanie Kaufland, czytelnicy Tymczasem w Rumi wiedzieli jako jedni z pierwszych. 🙂 W styczniu 2023 roku została wydana decyzja pozytywna w sprawie „budowy budynku handlowego, totemu reklamowego i niezbędnej infrastruktry technicznej” (decyzja nr AB.6740.10.66.2022.5, wniosek z 13 maja 2022 roku). Decyzja dotyczyła działki: Obręb 221502_1.0015: działka nr 66. Lokalizację udało mi się oficjalnie potwierdzić w biurze prasowym sieci Kaufland.

– Potwierdzamy, że na obrzeżach Rumi przy ul. Generała Henryka Dąbrowskiego, będącej drogą wylotową w kierunku Gdyni budowany jest nowy market sieci Kaufland. W powstającym obiekcie klienci będą mogli korzystać z bogatej oferty naszej sieci, a także z usług najemców mieszczących się w pasażu handlowo-usługowym. O wszelkich szczegółach i dokładnej dacie otwarcia sklepu będziemy informować w późniejszym terminie.

– pisze Biuro Prasowe sieci Kaufland.

Sklep Kaufland w Rumi Janowie – gdzie powstanie?

Nowy sklep Kaufland w Rumi powstanie na działce przy ul. Żeglarzy, niedaleko ul. Hutniczej i wjazdu do miasta (koniec ul. Dąbrowskiego). Warto wspomnieć, że w bezpośrednim sąsiedztwie lokalizacji nowego marketu Kaufland w Rumi znajduje się także sklep Biedronka oraz stacja paliw Orlen. Poniżej znajdziecie mapkę Google:


Aktualizacja, 05.06.2024 r.:

W serwisie OLX.pl ukazało się ogłoszenie dotyczące wynajmu lokalu gastronomicznego w hipermarkecie Kaufland w Rumi. Zgodnie z jego treścią, otwarcie sklepu Kaufland w Rumi planowane jest na październik 2024. W obiekcie będzie znajdowało się ok. 250 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Budowa supermarketu Kaufland w Rumi, maj 2024 r.
Budowa supermarketu Kaufland w Rumi, maj 2024 r. (fot. P. Jałoszewski)
Budowa supermarketu Kaufland w Rumi, maj 2024 r.
Budowa supermarketu Kaufland w Rumi, maj 2024 r. (fot. P. Jałoszewski)

Więcej informacji o tym, co buduje się w Rumi – planowanych budowach, inwestycjach i remontach znajdziesz w dziale bloga INWESTYCJE.

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *