Rumia. Śmiertelny wypadek na ulicy Kamiennej. WIĘCEJ INFORMACJI.

rumia wypadek kamienna
Reklama
Reklama

W nocy z 13 na 14 grudnia w Rumi doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Samochód osobowy zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu, śmierć poniósł pasażer pojazdu. Jedna osoba oddaliła się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb ratowniczych. Pozostali uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, teraz śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.O zdarzeniu pisałem na blogu we wpisie Śmiertelny wypadek na ul. Kamiennej w Rumi (kliknij) z 16 grudnia 2019 r. Poniżej publikuję informacje od Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie:

Reklama
Reklama

W nocy z 13 na 14 grudnia br. około godziny 2:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w Rumi na ul. Kamiennej. Z wstępnych informacji funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierowca samochodu opel corsa z nieustalonej przyczyny zjechał z jezdni i wpadł do przydrożnego rowu. Jeden z uczestników zdarzenia oddalił się z miejsca wypadku przed przyjazdem służb ratowniczych. Pasażer samochodu poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, pozostałe osoby podróżujące tym pojazdem zostały przetransportowane do szpitali w Wejherowie oraz Gdyni. Uczestnikami zdarzenia byli obcokrajowcy, przebywający obecnie na terenie powiatu wejherowskiego.

rumia wypadek kamienna


Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, śledczy, technicy kryminalistyki oraz biegły specjalista medycyny sądowej, a także biegły specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Czynności te nadzorował prokurator.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Świadkowie tego zdarzenia drogowego mogą kontaktować się telefonicznie z prowadzącym postępowanie, tel. 58 672 97 53.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę, rozsądek i ostrożność za kierownicą. Jako kierowcy powinniśmy cechować się wyrozumiałością wobec innych użytkowników dróg. Przestrzegajmy przepisów drogowych, a przede wszystkim zadbajmy o własne życie oraz naszych pasażerów, a także innych, korzystających z drogi, po której się poruszamy. Pamiętajmy, że śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie  czas hamowania pojazdu. Gwałtowne manewry wykonywane na mokrej nawierzchni, czy oblodzonej nawierzchni mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do wypadków i kolizji. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania.

źródło: KPP Wejherowo


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *