Spektakl Teatralny „Czarnobylska modlitwa” we wrześniu w Rumi

Spektakl Teatralny "Czarnobylska modlitwa"
fot. pexels.com
Reklama
Reklama

Przed nami kolejny ciekawy spektakl realizowany przez sekcję teatralną Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Tym razem przedstawiona historia dotyczyć będzie katastrofy w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej- największej w historii energetyki jądrowej i jednej z największych katastrof przemysłowych XX wieku.26 kwietnia 1986 roku o godzinie 01:23:58 seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w Czarnobylu. Awaria czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku. Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi, dla których ten dzień był końcem świata, którzy żyć nie powinni, ale przeżyli i żyją, bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym, co wydarzyło się wtedy, i o tym, co jest dziś. Spektakl „Czarnobylska modlitwa” jest adaptacją tych rozmów. Stara się zwrócić uwagę na tragedie prostych ludzi i opowiedzieć ich historie.

Reklama
Reklama

Scenariusz i reżyseria na podstawie reportażu Swietłany Aleksijewicz „Czarnobylska Modlitwa. Kronika przyszłości”: Piotr Lewicki
Występują: Anna Mątewska, Julia Michalska, Marta Rzeszótko, Wiesława Szypelt, Jakub Duszewski.

„Czarnobylska modlitwa”. Terminy spektakli:

  • 6 września 2019 r., godz. 18:00, MDK RUMIA, ul. Mickiewicza 19, 84-230 Rumia
  • 20 września 2019 r., godz. 18:00, MDK RUMIA, ul. Mickiewicza 19, 84-230 Rumia

Wstęp wolny!


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *