Wszystkich Świętych w Rumi. Jak dojechać na cmentarze? Zmiany w ruchu i miejskiej komunikacji

Komunikacji miejska w Rumi oraz zmiany w ruchu w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych w 2022 roku.

Rumia. Wszystkich Świętych 2022 – zmiany w ruchu:

Poznaliśmy zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach w Rumi w dniu Wszystkich Świętych. W okresie od 29 października do 1 listopada 2022 roku ruch wokół cmentarza parafialnego będzie zorganizowany tak samo, jak w poprzednich latach. Zmiany dotyczą cmentarza komunalnego:

 • W 2022 roku wyjątkowo wyłączone z ruchu zostaną ulice: Hutnicza, Tkacka oraz Górnicza (na odcinku od skrzyżowania z ulicą Stalową do cmentarza). Główną przyczyną tych zmian jest trwająca modernizacja parkingu przy cmentarzu na ulicy Górniczej. Prace nie mogły być realizowane w innym terminie, gdyż na ten cel udało się pozyskać wysokie dofinansowanie, które musi zostać wydane w określonym czasie.
 • Przybyło znaków zakazów zatrzymywania się na ulicach w pobliżu cmentarza komunalnego ze względu na zmienioną trasę kursowania autobusów.
 • Mieszkańcy ulic Górniczej, Hutniczej oraz Tkackiej otrzymali do skrzynek pocztowych specjalne upoważnienia przejazdu, które należy umieścić za przednią szybą samochodu, w widocznym miejscu.
 • Parking dla taksówek oraz pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne zlokalizowany jest na końcu ulicy Tkackiej.
 • Ze względu na utrudnienia w ruchu zachęcamy wszystkich, którzy chcą odwiedzić groby, do pozostawienia samochodów na nowych parkingach zlokalizowanych przy węźle integracyjnym Janowo, a następnie kontynuowania podróży autobusem, wsiadając na przystanku zlokalizowanym przy ulicy Jana III Sobieskiego.
 • W przypadku wystąpienia poważnych utrudnień ruchem kierować będą policjanci.

(źródło: komunikat Urzędu Miasta Rumi)

Komunikacja miejska w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych 2022. Jak jeżdżą autobusy?

Od 26 października do 2 listopada została wprowadzona wzmożona obsługa komunikacyjna cmentarzy w Rumi, Sopocie, Gdyni i Kosakowie.

Dojazd w bezpośrednią bliskość cmentarzy możliwy jest wyłącznie transportem zbiorowym. W wielu miejscach autobusy i trolejbusy traktowane będą priorytetowo w stosunku do samochodów osobowych. W dniach od 30 października do 2 listopada zaangażowany zostanie cały dostępny tabor i kierowcy, a także pojazdy wypożyczone z innych miast, w innych niż gdyńskie barwach. Zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej w dojazdach na cmentarze.

– czytamy w komunikacie ZKM Gdynia.

Pełne rozkłady jazdy dostępne są na stronie: zkmgdynia.pl.

Reklama Reklama

Dodatkowa obsługa komunikacyjna w poszczególne dni przedstawia się następująco:

Środa – piątek, 26-28 października

Obowiązują stałe rozkłady jazdy, ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

Obsługę linii 105 – dowożącej pasażerów do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie – zapewnia się autobusami przegubowymi. Linia 190 do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni w razie potrzeb wzmacniana będzie dodatkowymi autobusami, poza stałym rozkładem jazdy.

Sobota – niedziela, 29-30 października

Obowiązują stałe rozkłady jazdy (w sobotę – sobotnie, w niedzielę – świąteczne), od których wprowadza się odstępstwa opisane poniżej.

Reklama Reklama

Dojazd do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni zapewniają dwie linie:

 • Linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa – 10 Lutego (z powrotem: Władysława IV – Jana z Kolna) – Władysława IV – al. Piłsudskiego – Śląska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 7:30-18:30, z kursami nie rzadziej niż co 5 minut w porach największego ruchu pasażerskiego i nie rzadziej niż co 15 minut w skrajnych godzinach;
 • Linia 392, na trasie: Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka (wybrane kursy: Stawna – Polna – Długa) – Małokacka – Olimpijska – Sportowa – Górskiego – Droga Gdyńska – Śląska – Warszawska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, funkcjonująca w godz. 9-18, z kursami co 20 minut.


Linie 141 i 190
 obsługują rejon cmentarza tylko w kursach z Witomina wykonywanych do godz. 8 i po godz. 19. W czasie funkcjonowania linii 392 zawiesza się kursy linii 190.

Midibusy linii 203 i 204 na Działkach Leśnych kursować będą ulicami: Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką, z pominięciem ulic Kwidzyńskiej i Zjazdowej.

Linie 173 i 197 – obsługa autobusami przegubowymi.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają dwie linie:

 • linia 105, funkcjonująca na stałej trasie, w godz. 8:30-18:30;
 • linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17.

Obie linie obsługują autobusy przegubowe, z kursami łącznie co 15 minut.

Dojazd do cmentarzy w Rumi zapewniają linie:

 • linia 84 i 86, funkcjonujące na stałych trasach, zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy;
 • linia 386, na trasie: Stara Rumia Cmentarz – Chełmińska – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17, z częstotliwością co 30 minut.
 • Dojazd do cmentarzy w Sopocie

Na ul. Malczewskiego w Sopocie wprowadzony zostaje jeden kierunek ruchu (od al. Niepodległości do Brodwina). Trolejbusy linii 181 w kierunku Sopotu Reja oraz autobusy linii 187 w kierunku Dolnego Sopotu kursują przez Kamienny Potok. Trasy linii w kierunkach powrotnych, nie ulegają zmianie.

Na linii 187 zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów w godz. ok. 8-17 do 20 minut.

Poniedziałek, 31 października

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej, od których wprowadza się odstępstwa opisane poniżej.

Dojazd do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni zapewniają dwie linie:

 • linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa – 10 Lutego (z powrotem: Władysława IV – Jana z Kolna) – Władysława IV – al. Piłsudskiego – Śląska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 7:30-18:30, z kursami nie rzadziej niż co 5 minut w porach największego ruchu pasażerskiego i nie rzadziej niż co 15 minut w skrajnych godzinach;
 • linia 392, na trasie: Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka (wybrane kursy: Stawna – Polna – Długa) – Małokacka – Olimpijska – Sportowa – Górskiego – Droga Gdyńska – Śląska – Warszawska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 9-18, z kursami co 20 minut.
 • Linie 141 i 190 obsługują rejon cmentarza tylko w kursach z Witomina wykonywanych do godz. 8 i po godz. 19. W czasie funkcjonowania linii 392 zawiesza się funkcjonowanie linii 190.

Midibusy linii 204 na Działkach Leśnych kursują ulicami: Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką, z pominięciem ulic Kwidzyńskiej i Zjazdowej.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają dwie linie:

 • linia 105, funkcjonująca na stałej trasie, w godz. 6:30-20;
 • linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Pierwoszyno – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17.

Obie linie obsługują autobusy przegubowe, z kursami łącznie co 15 minut.

Dojazd do cmentarzy w Rumi zapewniają linie:

 • linie 84 i 86, funkcjonujące na stałych trasach, zgodnie z powszednim rozkładem jazdy;
 • linia 386, na trasie: Stara Rumia Cmentarz – Chełmińska – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17, z częstotliwością co 30 minut.

Dojazd do cmentarzy w Sopocie:
Na ul. Malczewskiego w Sopocie obowiązuje jeden kierunek ruchu (od al. Niepodległości do Brodwina). Trolejbusy linii 181 w kierunku Sopotu Reja oraz autobusy linii 187 w kierunku Dolnego Sopotu kursują przez Kamienny Potok. Trasy linii w kierunkach powrotnych, nie ulegają zmianie.

Wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

Obowiązują sobotnie rozkłady jazdy, od których wprowadza się odstępstwa opisane poniżej.

Dojazd do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni zapewniają dwie linie:

 • linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa – 10 Lutego (z powrotem: Władysława IV – Jana z Kolna) – Władysława IV – al. Piłsudskiego – Śląska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 6:45-21;
 • linia 392, na trasie: Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka (wybrane kursy: Stawna – Polna – Długa) – Małokacka – Olimpijska – Sportowa – Górskiego – Droga Gdyńska – Śląska – Warszawska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 8-19.

Na linii 390 zaplanowano kursy z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (w porach największego ruchu pasażerskiego – tj. przez większą część dnia – odjazdy nawet co 1 minutę i nie rzadziej niż co 10 minut w skrajnych godzinach funkcjonowania).

Linia 392 funkcjonuje z częstotliwością co 15 minut – obsługiwana autobusami elektrycznymi.

Linie 141 i 190 obsługują rejon cmentarza tylko w kursach z Witomina wykonywanych do godz. 7 i po godz. 21. W czasie funkcjonowania linii 392 zawiesza się kursy linii 190.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają dwie linie:

 • linia 105, funkcjonująca na stałej trasie, w godz. 7-19:30;
 • linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Pierwoszyno – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 8-17:30.

Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu w rejonie cmentarza, autobusy obu linii kursują do Cmentarza przez Pierwoszyno. Obie linie obsługują pojazdy przegubowe, z łączną częstotliwością kursów co 5 minut, przy czym na linii 105 – co ok. 30 minut.

Dojazd do Mechelinek zostaje zapewniony przez linię zastępczą 905 funkcjonującą na trasie: Mechelinki – Mosty – Kosakowo Złote Piaski – Cmentarz Komunalny – Kosakowo – Pierwoszyno – Mechelinki.

Do obsługi Cmentarza w Kosakowie przewidziano także dodatkową linię 273, na trasie: Gdynia Chylonia Dworzec PKP – Cisowa Sibeliusa – Rumia: Sobieskiego – Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Derdowskiego – Dębogórska – Żołnierzy I Dywizji WP – Kazimierz – Kosakowo: Rzemieślnicza – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Powrót do Chyloni zaplanowano trasą linii 173, przez Dębogórze. Kursy zaplanowano w godz. 8:30-17:30 co 20-40 minut, w koordynacji z kursami na linii 173.

Dojazd do Cmentarzy w Rumi zapewniają linie:

 • linia 373, na trasie: Chylonia Dworzec PKP – Kartuska – Morska – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. ok. 9-17, z kursami co 10 minut;
 • linia 386, na trasie na trasie: Stara Rumia Cmentarz – Chełmińska – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. 7-17:30, z kursami w zależności od potrzeb, przez większą część dnia odjazdy nawet co 2 minuty i nie rzadziej niż co 10 minut w skrajnych godzinach funkcjonowania.

Dojazd do cmentarzy w Sopocie

Do ok. godz. 20 na ul. Malczewskiego w Sopocie obowiązuje jeden kierunek ruchu (od al. Niepodległości do Brodwina). Trolejbusy linii 181 w kierunku Sopotu Reja oraz autobusy linii 187 w kierunku Dolnego Sopotu kursują przez Kamienny Potok. Trasy linii w kierunkach powrotnych, nie ulegają zmianie.

Na linii 187 zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów w godz. ok. 8.30-19 do 10-15 minut.
Pozostałe, najistotniejsze zmiany w komunikacji miejskiej
Na linii 26, obsługującej cmentarze w Cisowie, Leszczynkach i Witominie, w godz. 9-17 podwaja się częstotliwość kursowania, do 10 minut.
Na linii 197, obsługującej cmentarze w Cisowie, Leszczynkach i na Oksywiu, w godz. 9-17 zwiększa się częstotliwość do 20 minut.

Aby ułatwić dojazd w pobliże cmentarzy w Cisowie, Leszczynkach, Witominie i Małym Kacku, uruchamia się linię trolejbusową 327, na trasie: Cisowa Sibeliusa – Morska – Warszawska – Węzeł Wzgórze św. Maksymiliana – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Chwaszczyńska – Nowowiczlińska – Karwiny Nowowiczlińska, w godz. 9-17 z kursami co 20 minut.

Dojazd do cmentarza przy ul. Spokojnej zapewni linia 380, na trasie: Mały Kack Sandomierska – Redłowo SKM – Stryjska – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Spokojna Cmentarz. Kursy na linii 380 zaplanowano co 30 minut.

Uruchomia się dodatkowe kursy na linii 102 o godz. 16:16 z Chyloni i 16:26 z pl. Kaszubskiego.

W godz. 8-17, na podstawie specjalnego rozkładu jazdy, na trasie Rumia – Łężyce – Gdynia Chylonia, uruchamia się linię 288.
Ze względu na spodziewane utrudnienia w przejeździe, linia 86 w Rumi funkcjonuje w relacji do ul. Podmokłej (zamiast do Cmentarza Komunalnego).

Midibusy linii 204 na Działkach Leśnych kursują ulicami: Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką, z pominięciem ulic Kwidzyńskiej i Zjazdowej.
Nie funkcjonują linie midibusowe 203 i 287.

Środa, 2 listopada

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

W godz. 9-16 podwojona zostaje częstotliwość kursowania autobusów linii 190 (kursy co 7-8 minut).

Uruchomiona zostaje linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 9-16.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie
 zapewniają naprzemiennie autobusy linii 105 i 305, kursujące z łączną częstotliwością co 15 minut, na stałej trasie w Kosakowie.

(źródło: ZKM Gdynia)

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *