Teatr pod gwiazdami w Rumi

Teatr pod gwizadami Rumia
Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza wszystkich miłośników sztuki teatralnej na wyjątkowe wydarzenie plenerowe pod nazwą „Teatr pod gwiazdami”. Odegrane zostaną dwa spektakle: „Po drugiej stronie rampy” oraz „Noc Helvera”. Wstęp jest wolny.• „Po drugiej stronie rampy” – 6 lipca, godz. 21:30, park Żelewskiego, scena letnia

„Po drugiej stronie rampy” to wspaniała przygoda, przenosząca widza w niezapomniany świat kabaretu międzywojennego. Wypełnia ją muzyka oraz teksty piosenek oddające klimat tamtych lat. Historia skrzy się od dowcipu i kompozycji, wykonywanych onegdaj przez gwiazdy estrady, między innymi: Hankę Ordonównę, Mirę Zimińską, Adolfa Dymszę oraz niezapomnianego króla kobiecych serc – Eugeniusza Bodo. Jest to spektakl pełen muzyki i przedwojennego humoru.

Reklama
Reklama

Scenariusz i reżyseria: Piotr Lewicki
Kierownictwo muzyczne: Paweł Pochyluk
Obsada: Joanna Ryduchowska-Wrzałek, Angelika Weichbrodt, Piotr Lewicki

• „Noc Helvera” – 7 lipca, godz. 21:30, skwer przy pomniku J. Wybickiego i H. Derdowskiego

„Noc Helvera” to dramat autorstwa Ingmara Villqista, który rozgrywa się jedną noc. Sztuka opowiada o trudnych relacjach panujących pomiędzy Helverem a Karlą. Postacie borykają się z lękiem, poczuciem winy i bezradnością, choć tli się w nich wzajemne ciepło, jak pomiędzy matką a synem. Cała akcja toczy się w mieszkaniu głównych bohaterów. Tytułowa postać ulega coraz większym wpływom społeczno-politycznej zmilitaryzowanej grupy, co ostatecznie prowadzi ją do zguby.

Reżyseria: dyrektor MDK-u Agnieszka Skawińska
Karla: Magdalena Bochan-Jachimek
Helver: Piotr Lewicki
Rekwizytor: Michał Gaj

źródło: MDK Rumia


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *