Teatr Pod Gwiazdami zachwycił mieszkańców Rumi

Reklama Reklama

Długie oklaski, gratulacje i późniejsze entuzjastyczne opinie mieszkańców w social mediach. Plenerowe spektakle w wykonaniu aktorów skupionych wokół lokalnego Miejskiego Domu Kultury z całą pewnością podbiły serca rumian!Letni „Teatr pod gwiazdami (kliknij, żeby zobaczyć zapowiedź) to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym mieście. W miniony weekend (6-7 lipca) na terenie Rumi zostały odegrane dwa spektakle: „Po drugiej stronie rampy”, wystawiony na scenie letniej w Parku Żelewskiego, oraz „Noc Helvera”, zaprezentowany na skwerze przy pomniku J. Wybickiego i H. Derdowskiego.

Ten pierwszy, dzięki swojej muzyce i piosenkom, przeniósł nas w świat kabaretu międzywojennego. Z kolei „Noc Helvera” to dramat, w którym mieliśmy okazję poznać trudne relacje pomiędzy tytułowym bohaterem a Karlą. Przez dwa dni „na deskach” mogliśmy zobaczyć: Joannę Ryduchowską-Wrzałek, Angelikę Weichbrodt, Piotra Lewickiego (co ciekawe, w obu spektaklach) oraz Magdalenę Bochan-Jachimek.

„Po drugiej stronie rampy”, Park Żelewskiego w Rumi Janowie. (fot. P. Jałoszewski)

Pomimo kropiącego deszczu oraz obecności (dość natrętnych 🙂) komarów „Teatr pod gwiazdami” w Rumi został bardzo ciepło przyjęty przez licznie zebraną publiczność. Po swoich występach aktorzy zostali nagrodzeni burzą oklasków. Już teraz pojawiają się pytania, czy spektakle zostaną jeszcze powtórzone. Miejmy nadzieję, że tak!


Reklama Reklama

Dodaj komentarz