VIII Bieg Tropem Wilczym w Rumi 2020 [ZDJĘCIA]

rumia bieg tropem wilczym 2020 zdjecia uczestnicy impreza
Reklama
Reklama

Bieg Tropem Wilczym to największy bieg pamięci w Polsce. Po raz kolejny odbył się także w Rumi.Bieg Tropem Wilczym. Najpopularniejsza impreza biegowa w Rumi?

Około 500 osób wspólnie przebiegło prawie 2 kilometry ulicami Rumi. Wszystko w ramach wydarzenia Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyło się 1 marca 2020 r. (w niedzielę) z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Reklama
Reklama

Zapisy na 8. edycję Biegu Tropem Wilczym w Rumi ruszyły w połowie stycznia. W tym roku organizatorzy przewidzieli 485 miejsc. Co ciekawe, w trakcie prowadzonych zapisów zmieniła się trasa biegu (prawdopodobnie ze względu na odbywające się w tym samym czasie zawody taneczne w hali MOSiR). Ostatecznie start został po raz pierwszy w historii rozstawiony przy rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego w Rumi Janowie (wcześniej miały to być okolice Pomnika Armii Krajowej), meta natomiast przy Szkole Podstawowej nr 9.

fot. Urząd Miasta Rumi

Mieszkańcy pobiegli by uczcić pamięć bohaterów

W imprezie wzięli udział seniorzy, osoby w średnim wieku, młodzież, a nawet kilkumiesięczne dzieci. Najszybsi biegacze ukończyli bieg w zaledwie kilka minut, jednak to nie czas był najważniejszy. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upamiętnienie Polaków, którzy zapisali się na kartach historii w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, a także propagowanie biegania jako optymalnej formy aktywności fizycznej. Długość trasy wynosi 1963 metry. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego (1963 r.- Józef Franczak).

fot. Urząd Miasta Rumi

Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Ponadto inicjator miejskiej odsłony tego wydarzenia Ariel Sinicki oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak wręczyli najmłodszym uczestnikom i najstarszemu biegaczowi, a także najliczniejszej rodzinie, specjalne podarunki.

– Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom biegu za oddanie hołdu i uczczenie pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W tym roku skupiliśmy się na postaci wielkiego bohatera Witolda Pileckiego. Tak duża frekwencja, udział całych rodzin, seniorów oraz osób niepełnosprawnych, wskazuje, że jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się do miejskiego kalendarza. Już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji

mówi Ariel Sinicki, radny i inicjator wydarzenia w Rumi
fot. Urząd Miasta Rumi

Bieg Tropem Wilczym w Rumi – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program:

1.03.2020 r. (niedziela)

 • 10.00-11.30 – wydawanie i odbiór pakietów startowych w SP 9
 • 11.30-11.45 – zapisy uzupełniające
 • 12.00 – przemówienie Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi Ariela Sinickiego
 • 12.05 – start biegu (Rondo Rotmistrza Witolda Pileckiego)
 • 12.20 – przewidywany czas przybycia ostatniego uczestnika na mecie (SP 9) i zakończenie biegu
 • 12.25 – poczęstunek
 • 13.00 – zakończenie imprezy

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *