VIII Bieg Tropem Wilczym w Rumi 2020 [ZDJĘCIA]

rumia bieg tropem wilczym 2020 zdjecia uczestnicy impreza

Bieg Tropem Wilczym to największy bieg pamięci w Polsce. Po raz kolejny odbył się także w Rumi.Bieg Tropem Wilczym. Najpopularniejsza impreza biegowa w Rumi?

Reklama Reklama

Około 500 osób wspólnie przebiegło prawie 2 kilometry ulicami Rumi. Wszystko w ramach wydarzenia Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyło się 1 marca 2020 r. (w niedzielę) z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Zapisy na 8. edycję Biegu Tropem Wilczym w Rumi ruszyły w połowie stycznia. W tym roku organizatorzy przewidzieli 485 miejsc. Co ciekawe, w trakcie prowadzonych zapisów zmieniła się trasa biegu (prawdopodobnie ze względu na odbywające się w tym samym czasie zawody taneczne w hali MOSiR). Ostatecznie start został po raz pierwszy w historii rozstawiony przy rondzie Rotmistrza Witolda Pileckiego w Rumi Janowie (wcześniej miały to być okolice Pomnika Armii Krajowej), meta natomiast przy Szkole Podstawowej nr 9.

Rumia Bieg Tropem Wilczym 2020 Zdjecia Uczestnicy Impreza 3
fot. Urząd Miasta Rumi

Mieszkańcy pobiegli by uczcić pamięć bohaterów

W imprezie wzięli udział seniorzy, osoby w średnim wieku, młodzież, a nawet kilkumiesięczne dzieci. Najszybsi biegacze ukończyli bieg w zaledwie kilka minut, jednak to nie czas był najważniejszy. Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim upamiętnienie Polaków, którzy zapisali się na kartach historii w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, a także propagowanie biegania jako optymalnej formy aktywności fizycznej. Długość trasy wynosi 1963 metry. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego (1963 r.- Józef Franczak).

Rumia Bieg Tropem Wilczym 2020 Zdjecia Uczestnicy Impreza 2
fot. Urząd Miasta Rumi

Każdy uczestnik wydarzenia otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal. Ponadto inicjator miejskiej odsłony tego wydarzenia Ariel Sinicki oraz przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Woźniak wręczyli najmłodszym uczestnikom i najstarszemu biegaczowi, a także najliczniejszej rodzinie, specjalne podarunki.

– Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom biegu za oddanie hołdu i uczczenie pamięci żołnierzy antykomunistycznego podziemia. W tym roku skupiliśmy się na postaci wielkiego bohatera Witolda Pileckiego. Tak duża frekwencja, udział całych rodzin, seniorów oraz osób niepełnosprawnych, wskazuje, że jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się do miejskiego kalendarza. Już teraz zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji

mówi Ariel Sinicki, radny i inicjator wydarzenia w Rumi
Rumia Bieg Tropem Wilczym 2020 Zdjecia Uczestnicy Impreza 4
fot. Urząd Miasta Rumi

Bieg Tropem Wilczym w Rumi – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Program:

1.03.2020 r. (niedziela)

  • 10.00-11.30 – wydawanie i odbiór pakietów startowych w SP 9
  • 11.30-11.45 – zapisy uzupełniające
  • 12.00 – przemówienie Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi Ariela Sinickiego
  • 12.05 – start biegu (Rondo Rotmistrza Witolda Pileckiego)
  • 12.20 – przewidywany czas przybycia ostatniego uczestnika na mecie (SP 9) i zakończenie biegu
  • 12.25 – poczęstunek
  • 13.00 – zakończenie imprezy
A3D3J061z0i0f1E5Y724O2X6U3x8A0J5 1024x186

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *