Wandale próbowali zniszczyć skład SKM Trójmiasto. Zostali zatrzymani.

Wandale próbowali zniszczyć skład SKM Trójmiasto. Zostali zatrzymani.
Reklama
Reklama

W nocy z środy na czwartek (11-12 września) na stacji Gdańsk Główny dwoje młodych ludzi próbowało namalować graffiti na jednym ze składów SKM. Zauważył ich maszynista, który zawiadomił dyżurnego ruchu, a ten niezwłocznie powiadomił Straż Ochrony Kolei.Strażnicy spłoszyli wandali, ale ci nie zrezygnowali. Godzinę później próbowali dokończyć „dzieła”. Tym razem zauważył ich kierownik pociągu. Maszynista ponownie powiadomił SOK. Tym razem strażnicy oraz gdańscy policjanci ujęli sprawców na gorącym uczynku.

Reklama
Reklama

Zanim wandale zostali zatrzymani, zdążyli pomazać ok. 10 metrów kwadratowych burty pociągu. Funkcjonariusze znaleźli przy nich kamerę. Niewykluczone więc, że zostaną im także postawione zarzuty o inne tego typu akty dewastacji. Spółka złożyła już zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa niszczenia mienia.

Jak informuje przewoźnik, w 2019 roku odnotowano już 81 przypadków tego typu wandalizmu, a koszt oczyszczenia składów z farby to 180 tysięcy złotych.

źródło: SKM Trójmiasto / facebook.com


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *