Wierszogadanie 2020 za nami! Znamy laureatów!

Wierszogadanie 2020 za nami! Znamy laureatów!
Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi podsumował kolejną edycję projektu „Wierszogadanie”.Tegoroczny konkurs miłośników słowa pisanego i mówionego nieco różnił się od poprzednich. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa przeniosła Wierszogadanie 2020 do internetu. Zarówno casting, jak i warsztaty odbyły się w formie zdalnej. Do etapu finałowego zakwalifikowano 10 osób, z czego 8 wzięło udział w nagraniu spektaklu podsumowującego projekt. Wszystko z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Reklama
Reklama

Republika, Budka Suflera i Sztywny Pal Azji oraz „marzenia o lepszym świecie”

Uczestnicy Wierszogadania 2020 swój warsztat szlifowali podczas internetowych spotkań prowadzonych przez Agnieszkę Skawińską oraz Piotra Lewickiego. Uczestnicy tegorocznej edycji pracowali na tekstach zespołów Republika, Budka Suflera i Sztywny Pal Azji. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „marzenia o lepszym świecie oraz poszukiwanie dziecka w sobie”. – Cieszę się, że uczestnicy pięknie pracowali, pomimo tej trudności, że komunikowaliśmy się za pomocą internetu. Warsztaty odbywały się online, a to jest trudno zadanie, żeby wykonać taką pracę nad sobą, pracę reżyserską, nad sobą, żeby później osiągnąć dobry efekt – podsumowuje Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK Rumia.

„Wierszogadanie 2020”. Laureaci:

  • I   miejsce – Wiktoria Reglińska
  • II  miejsce – Oktawia Lubera
  • III miejsce – Anna Szydłowska

Wierszogadanie 2020 w Rumi – spektakl podsumowujący

Spektakl podsumowujący Wierszogadanie 2020 wyreżyserował Piotr Lewicki:

(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej MDK Rumia)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *