Reklama Reklama

Wspólna debata policji i seniorów

W Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata ewaluacyjna, poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji.Reklama Reklama

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z Rumską Radą Seniorów przeprowadzili debatę z seniorami na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Funkcjonariusze omówili różne zdarzenia drogowe z udziałem pieszych, podawali także główne przyczyny wypadków i kolizji z winy pieszego/ rowerzysty oraz najczęstsze błędy, jakie popełniają kierowcy wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzielnicowi zapoznali seniorów z aplikacją Moja Komenda (kliknij), mówili też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (kliknij) . Nie zabrakło informacji na temat oszust „na wnuczka” i innych o podobnym sposobie działania sprawcy. Na zakończenie odbyła się dyskusja, podczas której jej uczestnicy dopytywali o różne kwestie dotyczące problematyki ruchu drogowego i zadawali pytania, jak i dzielili się swoimi doświadczeniami. Na jego zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski.

fot. KPP w Wejherowie

Tego typu spotkania mają ogromne znaczenie, gdyż dzięki nim można poznać oczekiwania osób starszych oraz dają one możliwość wymiany informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, opracowanie własne


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *