Wspólna debata policji i seniorów

Wspólna debata policji i seniorów
Reklama
Reklama

W Miejskim Domu Kultury w Rumi odbyła się debata ewaluacyjna, poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Seniorzy mieli okazję wymienić się swoimi spostrzeżeniami na temat nurtujących ich problemów oraz dowiedzieć się więcej na temat działań Policji.Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z Rumską Radą Seniorów przeprowadzili debatę z seniorami na temat bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Funkcjonariusze omówili różne zdarzenia drogowe z udziałem pieszych, podawali także główne przyczyny wypadków i kolizji z winy pieszego/ rowerzysty oraz najczęstsze błędy, jakie popełniają kierowcy wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Reklama
Reklama

Dzielnicowi zapoznali seniorów z aplikacją Moja Komenda (kliknij), mówili też o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (kliknij) . Nie zabrakło informacji na temat oszust „na wnuczka” i innych o podobnym sposobie działania sprawcy. Na zakończenie odbyła się dyskusja, podczas której jej uczestnicy dopytywali o różne kwestie dotyczące problematyki ruchu drogowego i zadawali pytania, jak i dzielili się swoimi doświadczeniami. Na jego zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski.

fot. KPP w Wejherowie

Tego typu spotkania mają ogromne znaczenie, gdyż dzięki nim można poznać oczekiwania osób starszych oraz dają one możliwość wymiany informacji pomiędzy Policją, a mieszkańcami.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, opracowanie własne


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *