Za nami premiera „Dyzia”! Czy będzie więcej spektakli dla dzieci w Rumi?

Dyzio w krainie wyobraźni mdk rumia spektakl dla dzieci
Reklama
Reklama

W czwartek (6.02) odbyła się oficjalna premiera spektaklu muzycznego „Dyzio w krainie wyobraźni”! Zawodowy Teatr MDK w Rumi przygotował specjalne przedstawienie dla najmłodszych. Czy w najbliższym czasie doczekamy się kolejnych tego typu projektów dla dzieci? Wygląda na to, że tak!Sztuka „Dyzio w krainie wyobraźni” opowiada o losach chłopca, który nie ma przyjaciół i nauka w szkole sprawia mu wiele trudności. To wszystko powoduje, że nie lubi szkoły, zaś emocje, z jakimi przychodzi mu się mierzyć, biorą górę. Na szczęście spotyka niezwykłe istoty, które pomagają mu zrozumieć, że jego zachowanie nie jest przyjazne i być może dlatego nikt nie chce się z nim kolegować. Dowiaduje się, że nauka jest fajna, jeśli znajdzie się sposób na to jak się uczyć oraz, że praca z wyobraźnią pomaga we wszystkich problemach. Z nowymi przyjaciółmi śpiewa piosenki i poznaje świat.

Reklama
Reklama

Najważniejsza jest dobra zabawa

Scenariusz i muzykę do spektaklu napisała Agata Oriana Kwahs, która podkreśla, że sztuka dla dzieci musi przede wszystkim bawić. – Ważne, aby piosenki były ciekawe, a przedstawienie spójne i logiczne. W pisaniu sztuki dla dzieci chodzi o to samo, co w pisaniu dla dorosłych, tylko, że bardziej. Głównie chcę, żeby dzieci się dobrze bawiły, a jeśli przy okazji się czegoś nauczą, to dobrze – podkreśla autorka scenariusza i muzyki.

fot. MDK Rumia

Jakie były opinie widzów?

Zarówno dzieci jak i rodzice nie kryli zadowolenia w trakcie spektaklu, jak i po nim. – Trzy razy wystraszyłam się podczas przedstawienia, kiedy Paplusia kichała – mówi mała Alicja. – Dyzio był śmieszny i miał fajnego psa  – dodaje. Z Alicją i  jej siostrą do MDK przyszedł tata, któremu sztuka również się spodobała – Systematycznie chodzę z dziećmi na spektakle skierowane do najmłodszych. „Dyzio w krainie wyobraźni” stoi na wysokim poziomie pod względem kreacji aktorskich, warstwy muzycznej, jak i samej realizacji – podkreśla tata Alicji.Jak tłumaczy Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi i odtwórczyni roli Dyzia, instytucja kieruje swoją ofertę do różnych grup wiekowych. Dobry odbiór „Dyzia w krainie wyobraźni” to sygnał, że jest większa potrzeba tworzenia dla dzieci.

– Jako aktorka cieszę się, że reakcje dzieci były bardzo żywe. To potwierdza, że rozumiały one żarty i smaczki zawarte w sztuce. Jako dyrektor MDK jestem ogromnie zaskoczona frekwencją. Jest do dla mnie sygnał, że jest potrzeba robienia spektakli dla dzieci. Obiecuję, że Zawodowy Teatr MDK będzie w tym kierunku podążać – deklaruje dyrektor.

fot. MDK Rumia

Kolejny spektakl – 7 lutego (piątek)

Spektakl „Dyzio w krainie wyobraźni” zostanie wystawiony ponownie 7 lutego o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi, ul. Mickiewicza 19. Wstęp wolny. Specjalne pokazy dla uczniów klas 0-3 rumskich szkół podstawowych odbywać się będą również w ramach „Lekcji z kulturą” organizowanych przez MDK Rumia.

Spektakl muzyczny „Dyzio w krainie wyobraźni”. Scenariusz i muzyka: Agata Oriana Kwahs. Obsada i twórcy spektaklu: Ola Lis, Piotr Lewicki i Agnieszka Skawińska. Scenografia i kostiumy: Maria Szachnowska, Paweł Lewandowski, Beata Went. Realizacja: Jacek Wojno

(opracowano na podstawie materiałów MDK Rumia)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *