Reklama Reklama

Zajęcia i konkursy MDK Rumia dla dzieci i całej rodziny!

rumia konkurs mdk rumia rumia rodzinnie rozspiewana zgloszenia zasady piosenka

Miejski Dom Kultury w Rumi wraz z kolejnym tygodniem walki z koronawirusem zaprasza do kolejnej zabawy z cyklu „Rumia Rodzinnie Rozśpiewana”! W najbliższą sobotę odbędzie się także wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego.Reklama Reklama

W ramach internetowej akcji Rumia Rodzinnie Rozśpiewana Miejski Dom Kultury zachęca do śpiewania piosenek ze spektaklu muzycznego przygotowanego przez Zawodowy Teatr MDK Rumia „Dyzio w krainie wyobraźni”. Dzieci wraz z bliskimi miały już okazję zaśpiewać, a nawet nagrać swoją radosną twórczość do piosenki o alfabecie, a także narysować oznaki wiosny, inspirując się piosenką o ptakach.

Na facebookowym profilu MDK został umieszczony kolejny utwór z przedstawienia. Tym razem tematem rozśpiewanej akcji jest przyjaźń.

Pod postem z piosenką, która śpiewa główny bohater spektaklu – Dyzio, MDK czeka na zdjęcia z Waszymi przyjaciółmi (mogą to być Wasi bliscy, zwierzaki czy pluszaki). Osobom, które do piątku 17 kwietnia umieszczą zdjęcie w komentarzu, za pośrednictwem kuriera, organizatorzy prześlą MDK-owe upominki.

Konkursy i zabawy online dla dzieci. Co oferuje MDK Rumia podczas stanu epidemii?

Zabawy i konkursy Miejskiego Domu Kultury w Rumi ogłaszane są w każdy wtorek o godzinie 12.00 na facebooku. Tam też, myśl hasła „Kultura bliżej ludzi”, organizowane są także spotkania online, codziennie o godzinie 18.00.

W poniedziałki są to zajęcia teatralne z Piotrem Lewickim. We wtorki- na zajęciach muzycznych z Marzeną Graczyk. W środy i piątki- zajęcia plastyczne z Beatą Went. W czwartki- zajęcia taneczno-rytmiczne z Alicją Hundsdorff.

Reklama Reklama

Oprócz tego, w poniedziałki i czwartki o godzinie 17.00 transmitowane są na żywo Treningi dla superbohaterów i ich rodziców z Defender30. W piątki MDK zaprasza uczestników zajęć rytmiczno-tanecznych na dodatkowe spotkania z instruktorem Alicją Hundsdorff o godzinie 17.30 dla przedszkolaków i o 18.30 dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Natomiast w niedziele o godzinie 18.00 starsi wspomnieniami mogą wrócić do czasów dzieciństwa, a dzieci zobaczyć, jakie bajki oglądali ich rodzice. Wszystko za sprawą cyklu „Niedzielna wieczorynka z MDK Rumia”, w którym to prezentowane są krótkie bajki z projektora.

Wernisaż malarstwa…online!

W najbliższą sobotę Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem internetu. Będzie dostępne w formie video na profilu facebookowym i na kanale youtube rumskiej placówki kulturalnej. 

Taką formułę wymuszają, nałożone w trakcie walki z koronawirusem, ograniczenia – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Tadeusz Trocki, którego wernisaż wystawy dostępny będzie online, malarstwem zajmuje się od niemal 40 lat. Tematem jego prac jest szeroko rozumiany pejzaż i architektura, szczególnie Kaszub. Formuła wernisażu nie będzie odbiegać od tej, do której przyzwyczaili się bywalcy Dworku pod Lipami. Spotkanie z artystą poprowadzi Agnieszka Skawińska, a w części artystycznej wystąpi aktorka scen muzycznych – Agnieszka Babicz. Publiczność, która zwykle licznie gromadzi się w rumskim MDK-u, zapraszamy tym razem przed ekrany komputerów. Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego online już w sobotę, 18 kwietnia o godzinie 18.00.

Reklama Reklama

Zobacz:


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *