Zajęcia i konkursy MDK Rumia dla dzieci i całej rodziny!

rumia konkurs mdk rumia rumia rodzinnie rozspiewana zgloszenia zasady piosenka
Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi wraz z kolejnym tygodniem walki z koronawirusem zaprasza do kolejnej zabawy z cyklu „Rumia Rodzinnie Rozśpiewana”! W najbliższą sobotę odbędzie się także wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego.W ramach internetowej akcji Rumia Rodzinnie Rozśpiewana Miejski Dom Kultury zachęca do śpiewania piosenek ze spektaklu muzycznego przygotowanego przez Zawodowy Teatr MDK Rumia „Dyzio w krainie wyobraźni”. Dzieci wraz z bliskimi miały już okazję zaśpiewać, a nawet nagrać swoją radosną twórczość do piosenki o alfabecie, a także narysować oznaki wiosny, inspirując się piosenką o ptakach.

Reklama
Reklama

Na facebookowym profilu MDK został umieszczony kolejny utwór z przedstawienia. Tym razem tematem rozśpiewanej akcji jest przyjaźń.

Pod postem z piosenką, która śpiewa główny bohater spektaklu – Dyzio, MDK czeka na zdjęcia z Waszymi przyjaciółmi (mogą to być Wasi bliscy, zwierzaki czy pluszaki). Osobom, które do piątku 17 kwietnia umieszczą zdjęcie w komentarzu, za pośrednictwem kuriera, organizatorzy prześlą MDK-owe upominki.

Konkursy i zabawy online dla dzieci. Co oferuje MDK Rumia podczas stanu epidemii?

Zabawy i konkursy Miejskiego Domu Kultury w Rumi ogłaszane są w każdy wtorek o godzinie 12.00 na facebooku. Tam też, myśl hasła „Kultura bliżej ludzi”, organizowane są także spotkania online, codziennie o godzinie 18.00.

W poniedziałki są to zajęcia teatralne z Piotrem Lewickim. We wtorki- na zajęciach muzycznych z Marzeną Graczyk. W środy i piątki- zajęcia plastyczne z Beatą Went. W czwartki- zajęcia taneczno-rytmiczne z Alicją Hundsdorff.

Oprócz tego, w poniedziałki i czwartki o godzinie 17.00 transmitowane są na żywo Treningi dla superbohaterów i ich rodziców z Defender30. W piątki MDK zaprasza uczestników zajęć rytmiczno-tanecznych na dodatkowe spotkania z instruktorem Alicją Hundsdorff o godzinie 17.30 dla przedszkolaków i o 18.30 dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Natomiast w niedziele o godzinie 18.00 starsi wspomnieniami mogą wrócić do czasów dzieciństwa, a dzieci zobaczyć, jakie bajki oglądali ich rodzice. Wszystko za sprawą cyklu „Niedzielna wieczorynka z MDK Rumia”, w którym to prezentowane są krótkie bajki z projektora.

Wernisaż malarstwa…online!

W najbliższą sobotę Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego. Wydarzenie odbędzie się za pośrednictwem internetu. Będzie dostępne w formie video na profilu facebookowym i na kanale youtube rumskiej placówki kulturalnej. 

Taką formułę wymuszają, nałożone w trakcie walki z koronawirusem, ograniczenia – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK w Rumi.

Tadeusz Trocki, którego wernisaż wystawy dostępny będzie online, malarstwem zajmuje się od niemal 40 lat. Tematem jego prac jest szeroko rozumiany pejzaż i architektura, szczególnie Kaszub. Formuła wernisażu nie będzie odbiegać od tej, do której przyzwyczaili się bywalcy Dworku pod Lipami. Spotkanie z artystą poprowadzi Agnieszka Skawińska, a w części artystycznej wystąpi aktorka scen muzycznych – Agnieszka Babicz. Publiczność, która zwykle licznie gromadzi się w rumskim MDK-u, zapraszamy tym razem przed ekrany komputerów. Wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Trockiego online już w sobotę, 18 kwietnia o godzinie 18.00.

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *