Zatrzymanie kierowcy w Rumi. Nie miał uprawnień i był pod wpływem alkoholu.

rumia zatrzymanie kierowcy pod wplywem narkotykow 21022020
Reklama
Reklama

W środę policjanci z Rumi zatrzymali 20-latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Posiadał przy sobie także narkotyki.W środę (26 lutego) przed godziną 21.00 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rumi zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Opla Vectra. Jak wykazało przeprowadzone badanie trzeźwości, mężczyzna znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu. Sprawdzenie dokumentów wykazało, że 20-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci podczas sprawdzania mężczyzny oraz jego samochodu ujawnili susz roślinny – marihuanę. W związku z tym zaistniało podejrzenie, że 20-latek mógł znajdować się także pod wpływem narkotyków, dlatego została pobrana od niego krew do analizy.

Reklama
Reklama

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany. Teraz musi liczyć się z poniesieniem konsekwencji związanych z posiadaniem narkotyków, kierowania bez uprawnień oraz jazdy pod wpływem alkoholu. Mundurowi czekają także na wynik badania krwi, gdyż od tego będą zależały ewentualne zarzuty związane z kierowaniem samochodem pod wpływem substancji odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(komunikat Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *