Zbiórka na wyjazd młodzieży z Rumi do Salamanki

Zbiórka na wyjazd młodzieży z Rumi do Salamanki
Reklama
Reklama

Uczniowie z Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumi zdobyli pierwsze miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Filmów Krótkometrażowych w Języku Hiszpańskim „Ele En Corto”. Nagrodą jest tygodniowe stypendium w szkole języka znajdującej się w Salamance, gdzie mogą pojechać wraz z nauczycielem. Aktualnie rumianie zbierają fundusze na sierpniowy wyjazd.

Konkurs organizowany był w listopadzie 2022 roku przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce. Celem przedsięwzięcia jest promowanie, rozpowszechnianie oraz wspieranie nauczania i znajomości języka hiszpańskiego i kultury w polskim systemie edukacji. W konkursie mogła uczestniczyć młodzież z siódmych i ósmych klas szkół podstawowych oraz uczniowie szkół średnich. Krótki film mógł mieć dowolną tematykę nawiązująca do aspektów związanych z Hiszpanią.

Reklama
Reklama

Pięcioro uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumi przygotowało krótkometrażowy film pt. „Telecinco nueva versión”, który w humorystyczny sposób przedstawia różnice kulturowe pomiędzy Hiszpanami a Polakami. Na przykład, kiedy my szykujemy się do spania, Hiszpanie dopiero rozpoczynają swoje życie towarzyskie.

https://www.youtube.com/watch?v=ciHZniUC2p0

Główną nagrodą w obu kategoriach było tygodniowe stypendium na kurs nauki języka hiszpańskiego w Salamance. Młodzież będzie reprezentować Rumię poza granicami kraju. Przelot muszą sfinansować z własnych pieniędzy, co stanowi niemałe wyzwanie, dlatego uruchomili zbiórkę na ten cel.

Wygraliśmy Ogólnopolski Konkurs Filmów Krótkometrażowych w języku hiszpańskim, który organizowany jest przez Ambasadę Hiszpanii. Naszą nagrodą jest tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w szkole językowej mieszczącej się w Salamance. Tam będziemy godnie reprezentować nasze miasto – Rumię! Bilety lotnicze musimy jednak zakupić sami,a ceny są bardzo wysokie. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować kiermasz w naszej szkole, a dodatkowo założyliśmy tę zrzutkę. Każdy grosz się dla nas liczy. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie! Muchísimas gracias!

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. 🙂

(we wpisie wykorzystałem materiały udostępnione przez Urząd Miasta Rumi oraz uczniów Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *