Złodziej rowerów zatrzymany

Złodziej rowerów zatrzymany
Reklama
Reklama

Policjanci kryminalni z Rumi zatrzymali 39-latka w związku z kradzieżą czterech rowerów. Dwa z nich udało się już odzyskać.

W minionym tygodniu funkcjonariusze kryminalni z Rumi ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów, do których dochodziło w maju 2021 roku. Na podstawie zebranych dowodów 39-latek usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży czterech jednośladów. Policja odzyskała dotychczas dwa z nich- znajdowały się na terenie sąsiedniej Gdyni. Jak ustalili kryminalni, sprawca kradzieży sprzedawał rowery innym osobom. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Reklama

Kradzieże rowerów w Rumi

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swoich rowerów przed kradzieżą. Najczęściej giną te pozostawione bez żadnego zabezpieczenia w piwnicach, na balkonach lub klatkach schodowych. Zdarzają się również kradzieże jednośladów pozostawionych „na chwilę” przed sklepem.

– Pamiętajmy, żeby zawsze zabezpieczyć swój jednoślad przed kradzieżą. Warto postawić na profesjonalne zabezpieczenia jednośladu.  Jednym z lepszych rozwiązań jest stosowanie blokady przeciw kradzieżowej typu U-LOCK. Można stosować także dobrej jakości linki zabezpieczające. Dwie blokady są lepszym rozwiązaniem niż jedna – apelują funkcjonariusze.

Warto pamiętać o sfotografowaniu swojego jednośladu, aby w przypadku jego kradzieży móc przekazać zdjęcie oraz dowód zakupu policjantom.

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *