Reklama Reklama

Zofia i Kufonia, czyli rumski duet po złoto!

Zofia Pakur z Rumi zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Skokach przez Przeszkody w Jakubowicach.

Reklama Reklama

Zosia to tergoroczna absolwentka Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej i przyszła uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi.

Turniej w Jakubowicach został rozegrany od 22 do 27 sierpnia. Mieszkanka Rumi wystartowała w kategorii Junior Młodszy, wraz ze swoim koniem o wdzięcznym imieniu Kufonia. W drodze po złoto wspólnie „przeskoczyły” blisko 100 par!

Trenerka Zosi, Agnieszka Wujec, może być dumna ze swojej podopiecznej. Oprócz nagrody indywidualnej, mieszkanka Rumi wraz z trzema koleżankami z Sopockiego Klubu Jeździeckiego wywalczyła także złoty medal podczas Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski.

fot. Mikołaj Samborek
fot. Mikołaj Samborek

Zaledwie kilka tygodni wcześniej mieszkanka Rumi zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Radzionkowie.

Gratulacje i dalszych sukcesów, Zofio!

Rumska Aleja Gwiazd. Historie i sukcesy mieszkańców Rumi

Reklama Reklama

Wyjątkowe historie i sukcesy mieszkańców z mojego regionu to coś, co lubię najbardziej. Trochę już ich opisałem- na tyle dużo, żeby stworzyć osobną kategorię na blogu. Nazwałem ją (nieco z przymrużeniem oka): “Rumska Aleja Gwiazd”. Lista cały czas się powiększa, a wpisów przybywa.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *