13-latek spożywał alkohol w miejscu publicznym. Interweniowała Straż Miejska.

rumia alkohol w miejscu publicznym
Reklama
Reklama

W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Miejskiej w Rumi podjęli interwencję na ul. Dąbrowskiego, gdzie młody chłopak spożywał alkohol na przystanku autobusowym ZKM Gdynia. Nastolatek był wcześniej poszukiwany w związku z ucieczką z ośrodka socjoterapii. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 20 stycznia. Gdy nastolatek spożywający alkohol na przystanku przy ul. Dąbrowskiego zobaczył patrol Straży Miejskiej, rozbił butelkę na ścieżce rowerowej i zaczął uciekać. Został jednak ujęty. Okazało się, że zatrzymany chłopiec jest mieszkańcem Kosakowa i ma 13 lat. Przyznał się do wypicia 3 piw, przy czym podejrzewano, że był także pod wpływem środków odurzających. Kilka dni wcześniej poszukiwano go w związku z ucieczką z ośrodka socjoterapii. Strażnicy powiadomili policję i pogotowie ratunkowe, które zabrało nastolatka do szpitala. Pojechał tam wraz z matką, która powiadomiona przez strażników zdążyła przyjechać na miejsce zdarzenia.

Reklama
Reklama

To tylko jedna z kilku interwencji strażników, która związana była ze spożywaniem alkoholu w miejscu publicznym i zakłócaniem spokoju przez nietrzeźwe osoby. W ciągu kilku ostatnich dni funkcjonariusze zostali wezwani m.in. do bezdomnego przebywającego w budynku poczty na ul. Starowiejskiej. Mężczyzna został przewieziony do MOPS w Rumi, a następnie do ogrzewalni w Gdyni. Mundurowi podjęli także nietrzeźwego leżącego na ul. Chylońskiej, który został odwieziony do miejsca zamieszkania. Zostanie wobec niego sporządzony wniosek o ukaranie do sądu w związku z nieobyczajnym zachowaniem.

(wpis opracowałem na podstawie informacji na sm.rumia.pl)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *