Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Dębogórska- Kościelna-Mickiewicza

rumia zmiana organizacji ruchu ul koscielna mickiewicza debogorska

Jak poinformował w komunikacie Urząd Miasta Rumi, od najbliższego wtorku (4 lutego) wprowadzona zostanie testowa zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dębogórskiej, Kościelnej i Mickiewicza.Reklama Reklama

Ustawiony zostanie tam znak pionowy B-21, czyli zakaz skrętu w lewo, który będzie obowiązywał pojazdy nadjeżdżające od strony ronda Jana Pawła II, uniemożliwiając im wjazd w ulicę Kościelną. Po zmianie organizacji ruchu, kierowcy chcący udać się w kierunku ul. Kościelnej, powinni przejechać na wprost przez skrzyżowanie, zawrócić na rondzie Płażyńskiego, a ostatecznie skręcić w prawo na skrzyżowaniu w ul. Kościelną.

Rumia Zmiana Organizacji Ruchu Ul Koscielna Mickiewicza Debogorska 2
źródło: Urząd Miasta Rumi

Jak tłumaczą urzędnicy, jest to próbne rozwiązanie, którego celem jest upłynnienie ruchu na skrzyżowaniu. Dotychczasowa organizacja ruchu powodowała, że skręcające w lewo pojazdy blokowały przejazd na wprost. Dla pewnej grupy kierowców zmiana oznacza nieznaczne wydłużenie trasy, natomiast dla zdecydowanej większości zmniejszenie się korków, które niejednokrotnie sięgały od skrzyżowania do ronda Jana Pawła II.

Zobacz:


Reklama Reklama

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

1 Comment

  1. TAM WYSTARCZY RONDO ZROBIC ALBO PUSCIC ZARAZ ZA PRZYSTANKIEM W PRAWO PRZY TYM MOLOCHU A POTEM W LEWO I NA SWIATLACH PROSTO

  2. Reklama Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *