Dla mieszkańcaWiadomości

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Dębogórska- Kościelna-Mickiewicza

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Dębogórska- Kościelna-Mickiewicza
Reklama Reklama

Jak poinformował w komunikacie Urząd Miasta Rumi, od najbliższego wtorku (4 lutego) wprowadzona zostanie testowa zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Dębogórskiej, Kościelnej i Mickiewicza.Ustawiony zostanie tam znak pionowy B-21, czyli zakaz skrętu w lewo, który będzie obowiązywał pojazdy nadjeżdżające od strony ronda Jana Pawła II, uniemożliwiając im wjazd w ulicę Kościelną. Po zmianie organizacji ruchu, kierowcy chcący udać się w kierunku ul. Kościelnej, powinni przejechać na wprost przez skrzyżowanie, zawrócić na rondzie Płażyńskiego, a ostatecznie skręcić w prawo na skrzyżowaniu w ul. Kościelną.

źródło: Urząd Miasta Rumi

Jak tłumaczą urzędnicy, jest to próbne rozwiązanie, którego celem jest upłynnienie ruchu na skrzyżowaniu. Dotychczasowa organizacja ruchu powodowała, że skręcające w lewo pojazdy blokowały przejazd na wprost. Dla pewnej grupy kierowców zmiana oznacza nieznaczne wydłużenie trasy, natomiast dla zdecydowanej większości zmniejszenie się korków, które niejednokrotnie sięgały od skrzyżowania do ronda Jana Pawła II.

Zobacz:


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Jeden komentarz

  1. TAM WYSTARCZY RONDO ZROBIC ALBO PUSCIC ZARAZ ZA PRZYSTANKIEM W PRAWO PRZY TYM MOLOCHU A POTEM W LEWO I NA SWIATLACH PROSTO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.