2020 r. na pomorskich drogach. Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierowcy

2020 r. na pomorskich drogach. Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierowcy
Reklama
Reklama

Czyżby zrobiło się bezpieczniej na pomorskich drogach? Wskazuje na to statystyka. Jak informują policjanci, w 2020 roku w województwie pomorskim było mniej wypadków i kolizji, rannych oraz nietrzeźwych kierujących. Zatrzymano jednak więcej praw jazdy.

Zacznijmy od pozytywnej wiadomości. Spadła zarówno ilość wypadków drogowych, jak również nietrzeźwych kierujących. Pomimo wciąż rosnącej na naszych drogach liczby pojazdów, Pomorzanie mogą czuć się bezpiecznie na drogach regionu.

Reklama
Reklama

W 2020 roku doszło do 1841 wypadków drogowych (2308 w 2019 r.), w wyniku których 2228 osób zostało rannych (2793), 167 osób zmarło (161). Odnotowano 23951 kolizji (28 624). Policjanci w ciągu minionego roku ujawnili 3341 nietrzeźwych kierujących (4463). Najwięcej zdarzeń miało miejsce w okresie letnim.

Jakie były najczęstsze przyczyny wypadków?

Wśród przyczyn wypadków drogowych, w których byli zabici i ranni, niezmiennie najczęściej upatrywać należy nadmiernej prędkości. Była ona przyczyną 407 wypadków. Na drugim miejscu było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, z powodu którego doszło do 397 wypadków.

Z powodu nadmiernej prędkości, a dokładnie przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h od obowiązującego limitu, policjanci zatrzymali 4549 praw jazdy. To zdecydowanie więcej niż w 2019 roku, gdy przypadków takich było 2975.

Zobacz: Ilu mieszkańców ma Rumia? Jakie jest najpopularniejsze nazwisko? Rok 2020 w liczbach.

Wypadki i kolizje w Rumi – więcej wpisów:

  • Śmiertelny wypadek na ul. Grunwaldzkiej w Rumi
  • Wypadek z udziałem motocyklisty na ul. Żwirki i Wigury w Rumi
  • Rumia. Śmiertelny wypadek na ulicy Kamiennej.
  • Rumia: motocyklista wjechał w dwóch rowerzystów

wpis opracowałem na podstawie informacji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *