Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Styczeń 2021 r.)

Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Styczeń 2021 r.)
Reklama
Reklama

„Czy wiadomo coś o…”, „A co z…”, „Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! 😉 Sprawdźcie trwające i zakończone remonty i budowy, którymi chwali się w komunikatach Urząd Miasta Rumi.Od ostatniego podsumowania na łamach bloga minęło już kilka miesięcy (październik 2020 r.). Sprawdźmy, co wydarzyło się w Rumi od tamtego czasu. 🙂 Swój wpis opracowałem m.in. na podstawie komunikatu Urzędu Miasta Rumi z 30.12.2020 r. i innych materiałów z ostatnich tygodni.

Reklama
Reklama

Budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie

Myślę, że mogę spokojnie zaryzykować i stwierdzić, że poprzedni rok upłynął w Rumi pod znakiem budowy węzła integracyjnego w Janowie. Sami urzędnicy określają inwestycję jako “epokową i historyczną”. Jej celem jest połączenie dwóch części miasta i rozładowanie ruchu na drodze krajowej numer sześć.

wezel rumia janowo tunel w janowie inwestycje rumia tymczasem w rumi 2
Budowa węzła integracyjnego w Rumi Janowie (fot. Urząd Miasta Rumi)
  • Grudzień 2020 r. Postępują prace związane z budową oświetlenia, chodników, drogi rowerowej oraz jezdni na ul. Gdańskiej. Równolegle realizowana jest budowa murów oporowych na dojazdach do tunelu, kładek dla pieszych oraz przeciskanie elementów konstrukcji tunelu pod torami kolejowymi i przystankiem SKM Janowo. Inwestycja dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Szczegóły:

Przebudowa Góry Markowca w Rumi

Przebudowa publicznej infrastruktury na Wzgórzu Markowca jest już coraz bliżej. W styczniu miasto podpisało umowę z jej wykonawcą, którym jest gdyńska firma budowlano-drogowa MTM S.A.

Zobacz wpis na ten temat: Co dzieje się z przebudową Góry Markowca w Rumi? Znamy daty i wykonawcę!

rewitalizacja wzgorza markowca gory markowaca

Chodniki na ul. Obrońców Westerplatte, ul. Hallera i ul. Portowej

Grudzień 2020 r. Wszystkie prace zostały zakończone. Firmą odpowiedzialną za realizację inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Falcoss – Piotr Ossowski. Koszt przedsięwzięcia to 260 tys. zł.

fot. Urząd Miasta Rumi

Budowa odcinków ul. Sędzickiego oraz ul. Grottgera

Grudzień 2020 r. Wszystkie prace zostały zakończone. Inwestycja obejmowała wykonanie odwodnienia i teletechniki, montaż oświetlenia oraz budowę jezdni i chodników z kostki brukowej. Wykonawcą inwestycji była Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Koszt przedsięwzięcia to blisko 480 tys. zł.

Rewitalizacja Zagórza – działania inwestycyjne

fot. Urząd Miasta Rumi

Grudzień 2020 r. – styczeń 2021 r. Zakończono prace związane z przebudową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej oraz przyłączy wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej. Postępuje budowa chodników na ul. Młyńskiej, Szkolnej, Zakole, Kombatantów i Sabata oraz ścieżek na terenie dziedzińca Zakole. Od 7 stycznia realizowane są prace związane z remontem sieci kanalizacji deszczowej w ul. Sabata. Inwestycja dofinansowana ze środków zewnętrznych.

Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych

Nowoczesne oświetlenie na przejściach dla pieszych w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Grudzień 2020 r. Już dwanaście przejść dla pieszych zyskało nowoczesne oświetlenie, a trzy następne zostaną wykonane na początku 2021 r. Inwestycja, której głównym celem jest poprawa widoczności pieszych, realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego w Rumi. Łączny koszt wykonania prac wyniesie 201 tys. zł.

Lokalizacje:

Wykonane w 2020 roku (łącznie udało się doświetlić 30 przejść dla pieszych):

Do wykonania w 2021 roku:

  • ul. Dąbrowskiego 12
  • ul. Sabata 13
  • ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego 66

Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi?

Styczeń 2021 r. Co wiadomo o budowie Błoń Janowskich w Rumi? Kiedy łąki przy Pomorskiej i Dębogórskiej zostaną zabudowane? Staram się zbierać i publikować informacje na ten temat w poniższym wpisie:

  • Co dalej z Błoniami Janowskimi w Rumi? (kliknij, aby przejść)

Inwestycje i budowy na terenie Rumi

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis opracowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *