26-latek znęcał się nad swoją matką

rumia pobicie policja
Reklama
Reklama

Lokalna policja poinformowała o 26-latku z powiatu wejherowskiego, który znęcał się nad swoją matką. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty.

Policjanci w powiecie wejherowskim w połowie marca 2021 roku otrzymali zgłoszenie o przemocy domowej. Jak się okazało 26-letni syn od pewnego czasu znęcał się nad swoją matką poprzez wszczynanie awantur, znieważanie jej, groźby oraz naruszał jej nietykalność cielesną. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące znęcania, naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karanych.

Reklama
Reklama

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy w obu przypadkach pozwolił prokuratorowi zastosować środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, gdzie mężczyzna ma obowiązek stawiać się dwa razy w tygodniu w jednostce Policji. Ponadto dozór został połączony z zakazem zbliżania do matki na odległość nie mniejszą niż 100 metrów, z zakazem kontaktu w formie osobistej czy telefonicznej, ani za pośrednictwem elektronicznych kanałów oraz otrzymał nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, wraz z zakazem przebywania w nim. Za naruszenie sądowego nakazu grozi zmiana zastosowanego środka, m.in. na tymczasowy areszt.

Policjanci apelują!

Nie toleruj przemocy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Pamiętaj, przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań — przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, w ostateczności, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i dopiero wtedy ma odwagę wezwać pomoc.

(źródło: KPP Wejherowo)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *