30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów

30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów
Reklama
Reklama

W tym roku przypada 30. rocznica pierwszych częściowo wolnych wyborów do sejmu oraz całkowicie wolnych wyborów do senatu, odbywających się po II wojnie światowej. W ich wyniku utworzono rząd z pierwszym niekomunistycznym premierem, którym został Tadeusz Mazowiecki. Wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, zapoczątkowały upadek komunizmu nie tylko w Polsce, ale i państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Z tej okazji władze Rumi zapraszają do wspólnego świętowania wolności i solidarności.Lokalne uroczystości odbędą się 4 czerwca o godz. 12.00 przy Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Reklama
Reklama

W samo południe wspólnie odśpiewamy hymn Polski, przyłączając się do innych polskich miast. Następnie odbędzie się oficjalne otwarcie wystawy plenerowej „Solidarni ku wolności”, która dzięki uprzejmości Europejskiego Centrum Solidarności zlokalizowana zostanie w parku Starowiejskim. Na koniec wszyscy wspólnie utworzą biało-czerwoną flagę.

Zapraszają burmistrz Michał Pasieczny oraz przewodniczący rady miejskiej Ariel Sinicki.

Szczegółowy program obchodów 4 czerwca w Rumi:

  • 11.40 – przybycie chórów i zespołów pod Miejski Dom Kultury w Rumi
  • 11.55 – okolicznościowe wystąpienie
  • 12.00 – odśpiewanie hymnu
  • 12.10 –  wspólne utworzenie biało-czerwonej flagi
  • 12.20 – otwarcie wystawy „Solidarni ku wolności”

Główne uroczystości odbywają się w Gdańsku, w terminie od 1 do 11 czerwca. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: www.2019gdansk.pl.

źródło: Urząd Miasta Rumi / zdjęcie tytułowe: WikipediaReklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *