75 lat biblioteki w Rumi! „Koncert, jakiego jeszcze nie było”

75 lat biblioteki w Rumi! „Koncert, jakiego jeszcze nie było”
Reklama
Reklama

Stacja Kultura zaprasza 2 grudnia o godzinie 18:00 na uroczysty koncert w okazji 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi.

Wieczór uświetni recital Sambora Dudzińskiego „Solo z publicznością”. Jak zapowiadają organizatorzy – to będzie koncert, jakiego jeszcze w rumskiej bibliotece nie było!

Reklama
Reklama

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują bezpłatne wejściówki, które będzie można odbierać u bibliotekarzy od 27 listopada w godzinach otwarcia placówki.

Sambor Dudziński – artysta totalny: performer, multiinstrumentalista, showman, charyzmatyczny wokalista, szaman wprowadzający widzów w świat magii teatru i muzycznej sceny live.
Na żywo obsługuje kilkanaście instrumentów w stylistyce live looping, live act. W trakcie koncertu, oprócz śpiewu artysty będzie można usłyszeć następujące instrumenty muzyczne: Piano elektryczne, Rhodes, Organy, Key-Bass, Saksofony Sopran, Tenor, Klarnet Basowy, Perkusję, Perkusjonalia oraz instrumenty etniczne: Duduk – Armenia, Sopiłka – Ukraina, Didgeridoo – Australia, Drumle – afryka, Berimbao – Brazylia, Lira korbowa – Polska.

Recital jest zaproszeniem do pracowni artysty ponieważ piosenki powstają w trakcie widowiska. Na dużym ekranie pojawiają się słowa napisane na kartkach przez widzów. Podczas recitalu słowa zamieniane są w piosenki. Artysta w niezwykły sposób interpretuje poezje i prozę. Widzowie biorą czynny udział w widowisku.
Koncert jest bardzo różnorodny pod względem muzycznym – w utworach pojawia się muzyka filmowa i teatralna, Jazz, Blues, Rock progresywny, muzyka współczesna oraz wokal wielogłosowy w różnych stylistykach od jazzowej, przez bellcanto, po etniczną oraz eksperymentalną.
Artysta, oprócz Polski, występował w USA, Japonii, Niemczech, Finlandii, Francji, Danii, Rosji, na Węgrzech, Rumunii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii.

Co jeszcze dzieje się w Rumi? Imprezy, wydarzenia, koncerty, spektakle

Więcej informacji na temat warsztatów, imprez, koncertów i wydarzeń w Rumi (jak zawsze) znajdziecie w kategorii bloga: “Imprezy, kultura i rozrywka”.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *