Absolutorium dla burmistrza! W jakiej kondycji jest nasze miasto? Władza zdaje raport!

Absolutorium dla burmistrza! W jakiej kondycji jest nasze miasto? Władza zdaje raport!
Reklama
Reklama

Burmistrz Michał Pasieczny z poparciem Rady Miejskiej w Rumi. Podczas poniedziałkowej sesji (24 czerwca) radni udzielili obecnemu włodarzowi absolutorium. Obrady były także okazją do omówienia pierwszego w historii samorządu raportu o stanie miasta.Do przedstawienia corocznego „Raportu o stanie miasta” władze miasta zostały zobowiązane nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym. Pierwszy taki dokument, sporządzony dla 2018 roku, zawiera opracowania przedstawiające m.in.:

Reklama
Reklama
  • dane finansowe,
  • informacje o stanie mienia komunalnego,
  • realizacji strategii, programów i uchwał,
  • współpracy z innymi społecznościami samorządowymi,
  • podsumowanie innych, istotnych działań.

Z pełnym raportem o stanie miasta można się zapoznać pod tym linkiem.

Absolutorium to z kolei zatwierdzenie realizacji zeszłorocznego budżetu. W przypadku Rumi o jego udzieleniu decyduje rada miejska. Przyznanie absolutorium stanowi nie tylko ocenę działań związanych z pracą urzędu i wydatkowaniem przez burmistrza gminnych pieniędzy, ale jest również swoistym wyrazem zaufania miejskiej rady. W głosowaniu uczestniczyło 19 radnych, z czego 15 poparło wniosek, a 4 wstrzymało się od głosu.

Transmisja z sesji odbywa się tutaj:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *