W parku Starowiejskim powstanie nowy plac zabaw!

podworko talentow nivea rumia
Reklama
Reklama

Udało się! Dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym oddaliście na Rumię łącznie ponad 40 tysięcy głosów, firma Nivea wybuduje w naszym mieście plac zabaw o wartości około 250 tysięcy złotych!Głosowanie trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Nasze miasto zostało zakwalifikowane do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Największą liczbę głosów w tej kategorii zdobyły kolejno: Ząbki, Żagań, Rumia, Kraśnik i Pruszcz Gdański.

Reklama
Reklama

Każde z Podwórek Talentów to inwestycja o wartości około 250 tysięcy złotych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom – instalowanym w strefach sportowej, naukowej i artystycznej – obiekty kształtują sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci.

W obrębie placu powstaną m.in.:

  • huśtawka w kształcie bocianiego gniazda,
  • gra twister,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • piaskownica naukowa,
  • mini-planetarium,
  • muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna.
nivea plac zabaw rumia podworko talentow inwestycje konkurs glosowanie

Dzięki mieszkańcom w parku Starowiejskim powstanie niezwykły plac zabaw – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej. – Dziękuję wszystkim za udział w akcji i oddane głosy. Pomagało mnóstwo osób kochających Rumię. Już teraz planujemy zgłoszenie w przyszłym roku kolejnego placu, tym razem na Błoniach Janowskich – dodaje przewodniczący.

Wygrana w internetowym głosowaniu była możliwa, dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności. W działania na rzecz budowy placu zabaw zaangażowali się liczni społecznicy, pedagodzy, rodzice, a także urzędnicy oraz radni.

opracowano na podstawie: informacji prasowej UM Rumi i organizatorów konkursu


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *