Reklama Reklama

W parku Starowiejskim powstanie nowy plac zabaw!

podworko talentow nivea rumia

Udało się! Dzięki wygranej w internetowym głosowaniu, w którym oddaliście na Rumię łącznie ponad 40 tysięcy głosów, firma Nivea wybuduje w naszym mieście plac zabaw o wartości około 250 tysięcy złotych!Reklama Reklama

Głosowanie trwało od 22 kwietnia do 20 czerwca. Nasze miasto zostało zakwalifikowane do kategorii miejscowości liczących od 20 do 60 tysięcy mieszkańców. Największą liczbę głosów w tej kategorii zdobyły kolejno: Ząbki, Żagań, Rumia, Kraśnik i Pruszcz Gdański.

Każde z Podwórek Talentów to inwestycja o wartości około 250 tysięcy złotych. Dzięki nowoczesnym urządzeniom – instalowanym w strefach sportowej, naukowej i artystycznej – obiekty kształtują sprawność, wiedzę oraz wyobraźnię dzieci.

W obrębie placu powstaną m.in.:

  • huśtawka w kształcie bocianiego gniazda,
  • gra twister,
  • ścianka wspinaczkowa,
  • piaskownica naukowa,
  • mini-planetarium,
  • muzyczne tablice z bębnami czy scenka teatralna.
nivea plac zabaw rumia podworko talentow inwestycje konkurs glosowanie

Dzięki mieszkańcom w parku Starowiejskim powstanie niezwykły plac zabaw – podkreśla Ariel Sinicki, przewodniczący Rady Miejskiej. – Dziękuję wszystkim za udział w akcji i oddane głosy. Pomagało mnóstwo osób kochających Rumię. Już teraz planujemy zgłoszenie w przyszłym roku kolejnego placu, tym razem na Błoniach Janowskich – dodaje przewodniczący.

Wygrana w internetowym głosowaniu była możliwa, dzięki wyjątkowej mobilizacji lokalnej społeczności. W działania na rzecz budowy placu zabaw zaangażowali się liczni społecznicy, pedagodzy, rodzice, a także urzędnicy oraz radni.

Reklama Reklama

opracowano na podstawie: informacji prasowej UM Rumi i organizatorów konkursu


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *