Akcja ekologiczna „Drugie życie firanki” w Rumi!

rumia akcja drugie zycie firanki
Reklama
Reklama

Rusza akcja zbierania starych, niepotrzebnych firanek, dla których Centrum Integracji Społecznej w Rumi planuje drugie życie. 🙂 Zgodnie z ekologiczną ideą przedsięwzięcia, zostaną one przerobione na wielorazowe torebki!Główną ideą akcji „Drugie życie firanki” jest zastąpienie plastikowych jednorazówek, w które pakujemy przeróżne zakupy (najczęściej warzywa i owoce) wielorazowymi torebkami uszytymi ze starych firanek. Jedna taka torebka zastąpi kilkadziesiąt, a nawet kilkaset foliowych opakowań! Torebki nie zajmują dużo miejsca, mają też ściągacz. Nadają się do przechowywania m.in. owoców i warzyw, orzechów i suchych bakalii, płatków do mleka czy makaronu. Jak zapewnia organizatorka akcji, radna Karolina Rydzewska, pierwsze uszyte torebki były już testowane i zdały egzamin. Są trwałe, mocne, można je szybko wyprać i wysuszyć.

Reklama
Reklama

Zbiórka materiałów rusza 27 stycznia 2020 r. (w poniedziałek).

Co można przynieść?

  • stare firanki (prosimy, żeby przynoszone firanki były wyprane); Pamiętajcie, że nawet z tych starych i częściowo podartych można wybrać części, z których uda się wykroić materiał na torebki.
  • białe nitki, do wykorzystania w maszynie do szycia;
  • bawełniany sznurek;

Gdzie zostawić materiały?

  • w budynku Centrum Integracji Społecznej w Rumi (ul. Starowiejska 46, 84-230 Rumia), od poniedziałku do piątku, w godz. 7:30-15:30.
  • w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Rumi (ul. Rodziewiczówny 10, 84-230 Rumia), od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 -14:00.

W Centrum Integracji Społecznej powstało już specjalne stanowisko z maszyną do szycia, na którym (w ramach wolontariatu) będą pracować dwie krawcowe. Inicjatorzy akcji poszukują kolejnych chętnych osób, które nieodpłatnie (w wolnej chwili) będą chciały pomóc w szyciu torebek (kontakt znajdziecie tutaj).

Co ważne, uszyte torebki zostaną rozdane mieszkańcom oraz wyłożone w sklepach spożywczych w Rumi- bez żadnej opłaty!


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *