Jerzy Dziewulski o kulisach III RP. Biesiada literacka w Rumi.

rumia spotkanie z jerzym dziewulskim
Reklama
Reklama

2 lutego 2020 roku (niedziela) o godzinie 16:00 w Domu Kultury SM Janowo odbędzie się z Jerzym Dziewulskim. Podczas spotkania, zaplanowanego w ramach cyklu „Biesiada Literacka 2020”, poznamy historię i motywację stojącą za powstawaniem książki „Jerzy Dziewulski o kulisach III RP” (Wydawnictwo Prószyński Media).(opis pochodzi ze strony wydawcy)

Reklama
Reklama

Niewygodna prawda o negocjacjach z udziałem Kościoła przy Okrągłym Stole. Kulisy werbowania księży przez esbecję. „Most”, największa operacja w historii światowych służb specjalnych, w relacji dowódcy – Jerzego Dziewulskiego. Sekrety ochrony najważniejszych osób w naszym państwie i najważniejszych osób na świecie. Noc teczek z 4 na 5 czerwca 1992 roku w polskim Sejmie. Prawda o Anastazji P. i seksaferach w polityce. Największa afera szpiegowska III RP. Szokująca opowieść, po której przyznasz, że naprawdę mało wiedziałeś o Polsce po 1989 roku.

Opisuję to, co wywarło na mnie największe wrażenie. Ot, gliniarz, pierwszy w historii Polski, dostaje się do parlamentu i widzi świat polityki od środka, a nie jak dotychczas – z „krawężnika”, kiedy obserwował na ulicy przejeżdżające czarne limuzyny. Nagle znalazł się w ich środku, nieco zagubiony, zdumiony i rozczarowany tym, co zobaczył.Jerzy Dziewulski

BIESIADA LITERACKA 2020, Jerzy Dziewulski. Spotkania w innych terminach:

  • 31 stycznia 2020 r. godz. 18:00, Miejska Biblioteka Publiczna w Redzie, ul. Derdowskiego 3, Reda
  • 1 lutego 2020 r. godz. 12:00, Biblioteka Sopocka (Sopoteka -Sopot Centrum), ul. Kościuszki 14, Sopot
  • 1 lutego 2020 r. godz. 15:00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, Pruszcz Gdański
  • 1 lutego 2020 r. godz. 18:00, Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury, ul. Sobieskiego 255, Wejherowo
  • 2 lutego 2020 r. godz. 12:00, Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury, ul. Jana z Kolna 25, Gdańsk

Wstęp wolny!


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *