Akcja „Plaża”. Policjanci odwiedzają nadmorskie kurorty!

Akcja „Plaża”. Policjanci odwiedzają nadmorskie kurorty!
Reklama
Reklama

Policjanci przeprowadzili kolejną, piątą już wakacyjną akcję „Plaża”. Tym razem funkcjonariusze zwracali uwagę i ostrzegali mieszkańców oraz odwiedzających nasz nadmorski kurort w Rewie i Mechelinkach turystów.Policjanci każdego dnia podczas służby uświadamiają społeczeństwo o tym, iż w głównej mierze to od nas samych zależy, w jaki sposób rozprzestrzeniać się będzie trwająca pandemia. To my sami jesteśmy odpowiedzialni za nasze zdrowie i życie i to od nas samych zależy bezpieczeństwo nasze, naszych bliskich oraz osób, które spotykamy. 

Reklama
Reklama

Funkcjonariusze w ramach działań profilaktyczno – ostrzegawczych dotyczących zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa po raz piąty przeprowadzili wakacyjną akcję „Plaża”. Tym razem odwiedzili Rewę i Mechelinki.

Trójka policjantów wręcza kobiecie z dwójką dzieci tzw. „bezpieczne opaski”, z zapisanym numerem telefonu opiekuna. W tle Morze Bałtyckie. (fot. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku)

Bezpieczny odpoczynek nad morzem

Podczas wakacyjnej akcji „Plaża” w Rewie i Mechelinkach policjanci pouczali jak spędzać bezpiecznie czas nad morzem w ramach kampanii „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Rodzicom i opiekunom przypominano, aby pilnować dzieci nie tylko na plażach, ale także w innych zatłoczonych miejscach, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch się zgubił. Rozdawali również dzieciom opaski-identyfikatory, które są pomocne w przypadku zagubienia dziecka.Policjanci edukowali oraz rozdawali ulotki profilaktyczne dotyczące działań „Bezpieczne wakacje 2020- Stosując zasady bezpieczeństwa pokonamy koronawirusa!”. Nadal panuje pandemia i wszyscy bezwzględnie muszą stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń. Zasłaniajmy usta i nos w przestrzeniach zamkniętych, nie gromadźmy się, dbajmy o zachowanie dystansu społecznego. Zadbajmy o siebie i innych. Nie zapominajmy, wszystkie ograniczenia i obostrzenia mają na celu ochronę życia i zdrowia. Bądźmy odpowiedzialni, każdy ma wpływ na bezpieczeństwo. Pamiętaj – od tego jak się zachowasz zależy życie drugiego człowieka.

Większa część okresu wakacyjnego już za nami. W tym roku wypoczywamy w szczególnych okolicznościach. Cały czas towarzyszą nam przepisy i obostrzenia związane z COVID-19. Ich przestrzeganie jest wyrazem troski o zdrowie swoje i swoich bliskich. W tym wyjątkowym czasie, troska o bezpieczeństwo powinna nam towarzyszyć na co dzień. – tłumaczą policjanci.

W przyszłym tygodniu policjanci wezmą pod lupę plażę w Jastrzębiej Górze.

Zobacz koniecznie:

(wpis opracowałem na podstawie materiałów prasowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *