Anna Wyszkoni i „Kolędy wielkie” w Rumi

rumia anna wyszkoni koncert koled mosir rumia
Reklama
Reklama

Wieloletnia liderka zespołu Łzy i jedna z najlepszych polskich wokalistek ostatnich lat – Anna Wyszkoni – zagościła w Rumi, by zaprezentować swój świąteczny repertuar z albumu „Kolędy wielkie”.W minioną sobotę (14 grudnia) na zebraną w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji publiczność czekała imponująca oprawa wizualna oraz chwytające za serce utwory w wykonaniu Anny Wyszkoni. Podczas obu koncertów słuchacze wypełnili obiekt po brzegi, mimo że wstęp był biletowany.

Reklama
Reklama

W repertuarze nie zabrakło znanych od dekad kolęd oraz autorskich utworów artystki. Wokalistka przyznaje, że Boże Narodzenie jest dla niej bardzo ważnym świętem, a tradycję obchodzenia świąt poprzez kolędowanie wyniosła z rodzinnego domu.

– Kolędy towarzyszą mi od najmłodszych lat. Odkąd pamiętam, śpiewałam je z rodzicami przy choince. Podtrzymuje tę tradycję w moim domu, co roku śpiewając z moimi dziećmi – przyznaje Anna Wyszkoni. – Moimi świątecznymi fascynacjami postanowiłam podzielić się ze słuchaczami, nagrywając „zimową płytę”. Jednak nagrania przypadły na okres największych upałów, czyli lipiec i sierpień. Mimo 35 stopni na termometrze i braku choinki, szybko udało nam się wprowadzić w świąteczny nastrój. Myślę, że dużo tego ciepła przekazaliśmy na płycie „Kolędy wielkie” – opowiada Anna Wyszkoni.Rumskie koncerty kolęd na stałe wpisały się już do kalendarza miejskich wydarzeń. Do tej pory w hali MOSiR występowali z tej okazji: Arka Noego, Mazowsze, Śląsk, Golec uOrkiestra, Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska. Za każdym razem koncerty cieszą się dużą frekwencją oraz znakomitym odbiorem ze strony publiczności.

Więcej informacji o świątecznych wydarzeniach w Rumi znajdziesz pod tagiem „święta” na blogu TymczasemWRumi.pl i fanpage’u Tymczasem w Rumi.

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama
Reklama
Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor. Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *