Artur Boruc w wirtualnej akcji Stacji Kultura!

artur boruc podaj ksiazke stacja kultura w rumi tymczasem w rumi
Reklama
Reklama

Zaproponowana przez rumską bibliotekę wirtualna zabawa w #podajksiążkę spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem w całym kraju. Do tej pory dwie edycje akcji zgromadziły około 100 uczestników. Do akcji dołączył nawet znany piłkarz i reprezentant Polski Artur Boruc!Czytelnicza zabawa polegała na nagraniu filmiku, w którym przekazywana była książka z prawej do lewej strony a następnie przesłanie go do biblioteki. Premiera materiału filmowego, w którym udział wzięło ponad 40 osób z całej Polski, odbyła się w dniu bibliotekarza 8 maja i tym samym uroczyście zainaugurowała Tydzień Bibliotek 2020.

Reklama
Reklama

#PodajKsiazke

Do czytelniczej akcji przystąpiły bibliotekarki i bibliotekarze, blogerki i blogerzy, czytelniczki i czytelnicy z różnych zakątków Polski. Biblioteki również pozytywnie odpowiadały na zaproszenie rumskich bibliotekarzy często proponując swoją wersję zabawy.

#PodajKsiazke2

Zainteresowanie wciąż rośnie a informacja o inicjatywie dociera do coraz to nowych odbiorców i twórców. Dlatego Stacja Kultura postanowiła pójść za ciosem i przedłużyć akcję i zachęcała do przesyłania kolejnych materiałów. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. 15 maja, na zakończenie Tygodnia Bibliotek 2020, książki ponownie połączyły ludzi!W kolejnej odsłonie zabawy wzięło udział 51 osób z różnych stron kraju, w tym w tym reprezentant Polski Artur Boruc. Jak się okazuje, podaje książkę z tą samą lekkością co piłkę. 🙂

Stacja Kultura dziękuje za tak liczny odzew, ogromne zaangażowanie i zaprasza do oglądania filmu na swoim Facebooku oraz Instagramie. Inspiracją była akcja #roślinyłącząludzi, której autorem jest Ulubiony Ogrodnik.

(opracowano na podstawie materiałów Stacji Kultura)

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *