Podpalenie pergoli śmietnikowych w Rumi Janowie (AKTUALIZACJA) [WIDEO] [ZDJĘCIA]

Podpalenie pergoli śmietnikowych w Rumi Janowie (AKTUALIZACJA) [WIDEO] [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama

W piątek (22 maja) z samego rana strażacy interweniowali przy kilku pożarach wiat śmietnikowych na terenie Rumi Janowa. Zobacz zdjęcia i nagrania wideo oraz oświadczenie Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo.Aktualizacja (22.05.2020, godz. 13:58): Do wydarzeń z poranka odniosła się w swoim oświadczeniu na Facebooku Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo:

Reklama
Reklama

Wszystko wskazuje na to, że na osiedlu grasuje seryjny podpalacz. Dzisiaj (22.05) we wczesnych godzinach porannych nieznany sprawca podpalił 4 pergole śmietnikowe! Dwie z nich nadają się do całkowitego remontu (Stoczniowców 5, Gdańska 22). Spaliły się nie tylko pergole, ale też pojemniki na odpady wraz z zawartością. Ponadto uszkodzone zostały pojemniki na odzież i drzewa. W dwóch kolejnych pergolach (Gdańska 16 i 20) w wyniku podpalenia uszkodzeniu uległy panele pergoli, część pojemników segregacyjnych i zostały nadpalone drzewa.
Sprawa została zgłoszona na policję i aktualnie toczą się czynności z tym związane. Z uwagi na planowane oględziny przez biegłego, pergole przy Stoczniowców 5 i Gdańskiej 22 zostały zamknięte, zabezpieczone i prosimy do nich nie wchodzić. Obok nich zostały ustawione pojemniki na odpady. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

Dzisiejsze w wydarzenia to kontynuacja podpaleń , które miały miejsce na osiedlu w ostatnim czasie. W ciągu ostatniego pół roku podpalono 8 pergoli na osiedlu i trzeba podkreślić, że zniszczenia są znaczące. Co oczywiście generuje spore koszty ich likwidacji – łącznie ponad 100 tysięcy złotych.

Dlatego też prosimy o kontakt wszystkie osoby, które mogły coś widzieć, a przede wszystkim mogą być w posiadaniu nagrań z kamerek zamontowanych w okolicznych samochodach. Może dzięki nim uda się w końcu ustalić tożsamość podpalacza.”Jeśli z rana obudził Was dźwięk syren i przejeżdżającej straży pożarnej i policji – paliły się wiaty śmietnikowe w Rumi Janowie. Informację o zdarzeniu otrzymałem od czytelników na fanpage’u Tymczasem w Rumi w piątek (22 maja). Według relacji Krzysztofa, ciąg podpaleń zaczął się prawdopodobnie przy ul. Stoczniowców 5, około 4:30. Z czasem pojawiały się kolejne słupy dymu pojawiające się w dalszych częściach osiedla. „Doliczyłem się w sumie 4, ale nie wiem czy to wszystko” – pisze Pan Krzysztof.

Pożar śmietnika przy ul. Stoczniowców w Rumi (wideo):

Tego samego dnia pomiędzy godziną 5:30, a 6:00 rano dostałem sygnał od mieszkańców o płonącej pergoli przy ulicy Gdańskiej.

Pożar śmietnika przy ul. Gdańskiej w Rumi (wideo):

Podpalenie wiat śmietnikowych na terenie Rumi Janowa (22.05.2020). Zdjęcia nadesłane przez czytelników:Sygnały od czytelników

Jesteś świadkiem zdarzenia na terenie Rumi, o którym warto napisać na blogu? A może po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście? Zapraszam do kontaktu! Napisz na adres e-mail: tymczasemwrumi@gmail.com lub wyślij wiadomość prywatną na fanpage’u Tymczasem w Rumi.

Zobacz:


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *