Będzie teatr telewizji w Rumi! Jest dofinansowanie!

teatr telewizji w rumi mdk rumia nagranie spektakli youtube tymczasem w rumi noc hevler
Reklama
Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi otrzymał dofinansowanie w wysokości 90 tysięcy złotych! Pieniądze zostaną wykorzystane na wykonanie projektu „Teatr w twoim monitorze”.Dzięki środkom zdobytym z programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”, w Rumi możliwe będzie zrealizowanie i nagranie w formie teatru telewizji czterech spektakli Zawodowego Teatru MDK, które w późniejszym czasie zostaną opublikowane w internecie. Widzowie będą mieli okazje zobaczyć przygotowane w ten sposób spektakle:

Reklama
Reklama
  • ”Pierwsza Lepsza, czyli komedia w jednym akcie wierszem”  Aleksandra Fredro (w reż. Elżbiety Mrozińskiej),
  • „Dyzio w krainie wyobraźni” Agaty Oriany Kwahs (w reż. Agnieszki Skawińskiej, Piotra Lewickiego, Aleksandry Lis),
  • „Noc Helvera” Ingmara Villqista (w reż. Agnieszki Skawińskiej)
  • „Edyp” Sofoklesa (w reż. Piotra Lewickiego).

Dobór tytułów nie jest przypadkowy. Są to pozycje skierowane są do szerokiego grona odbiorców: od dzieci, przez młodzież i dorosłych do seniorów. Premiery nowych odcinków zaplanowane są raz w miesiącu, aż do września, na kanale MDK Rumia na YouTube. Nagrania spektakli będą dostępne również w języku migowym i z napisami w języku angielskim.

– Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury spełnia się moje marzenie. Zawodowy Teatr MDK nagra wszystkie swoje spektakle w formie teatru telewizji. Nagramy to na trzy kamery. W sumie przy projekcie, przy tych czterech spektaklach będzie pracowało około 30 osób – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MKD w Rumi. – Mamy możliwość takiej pełniejszej realizacji, ponieważ możemy współpracować np. z charakteryzatorką, możemy lepiej wypełnić scenografię. Są to bardzo ważne elementy, które nas cieszą i które dodadzą spektaklom artystycznego akcentu – dodaje.

(we wpisie wykorzystałem materiały MDK Rumia)


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *