Bez zaskoczeń. Podsumowanie piłkarskiego weekendu.

orkan rumia, oks janowo, piłka nożna rumia
Reklama
Reklama

W Rumi sytuacja na ligowych boiskach wydaje się być „stabilna”. To kolejny piłkarski weekend, w którym MKS Orkan Rumia odnosi porażkę i kolejny, w którym OKS Janowo wysoko gromi rywali.


MKS Orkan Rumia na dnie tabeli

1 maja (środa) MKS Orkan Rumia przegrywa na własnym boisku 2:3 z Jaguarem Gdańsk. Rumianie prowadzili już 2:0, po bramkach Sebastiana Samulskiego w 16′ i 64′ minucie. Goście zdołali jednak odrobić straty, a w doliczonym czasie gry zdobyć kolejne trafienie, dające 3 punkty.

Reklama
Reklama
fot. Krzysztof Grajkowski

Z kolei trzy dni później, w 30 kolejce, Orkan uległ na wyjeździe z GKSem Przodkowo 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Piotr Wieczorek (17′), Piotr Ruszkul (65′) i Tomasz Tuttas (82′).

Kolejne dwie porażki spowodowały, że podopieczni Patryka Maćkowiaka przesunęli się na ostatnie, 19. miejsce w tabeli. Do miejsca dającego utrzymanie Orkan traci 7 punktów. 12 maja (niedziela) o godzinie 15:00 rumianie zmierzą się z GKSem Kolbudy. Spotkanie odbędzie się na boisku MOSiR przy ul. Gdyńskiej. Więcej informacji o drużynie MKS Orkan Rumia znajdziecie pod specjalnym tagiem.OKS Janowo z kolejną wysoką wygraną

Żółto-czarni znowu gromią rywali. W 17 kolejce B-Klasy OKS Janowo pokonuje UKS 82 Klukowo 8:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Arkadiusz Byczkowski (4′), Paweł Fopka (11′), Piotr Ciulkiewicz (13′ i 77′), Przemysław Paliga (16′), Mateusz Dettlaff (47′), Piotr Rybicki (60′), Arkadiusz Damaszk (70′).

Janowianie, z 14 wygranymi i bilansem bramek 98 strzelonych do 28 straconych, przewodzą tabeli. 11 maja (sobota) na wyjeździe zmierzą się ze Sztormem II Kosakowo. Początek spotkania o godzinie 16:00. Więcej informacji o klubie znajdziecie tutaj.


Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *