Majówka 2019 w Rumi za nami!

enej, rumia, majowka, koncert, 2019
Reklama
Reklama

Zwieńczeniem obchodów tegorocznego Święta Narodowego Trzeciego Maja w Rumi był występ zespołu Enej. Koncert, który odbywał się na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej, mimo niesprzyjającej pogody porwał do wspólnej zabawy licznie zgromadzoną publiczność.

Występ gwiazdy został poprzedzony patriotycznymi uroczystościami oraz festynem sportowo- rekreacyjnym. W programie znalazły się liczne atrakcje m.in.: „rumska talentiada 2019”, mecz piłki nożnej, konkurs rzutów karnych czy młodzieżowy turniej rugby. 

Reklama
Reklama
enej, rumia, majowka, koncert, 2019

Po sportowych rozgrywkach odbył się taneczny pokaz w wykonaniu rumskich Spinek, natomiast o muzyczną oprawę wydarzenia zadbał duet smyczkowy Queens of Violins oraz Monika Kitel z zespołem. Tę część wydarzenia zakończył konkurs wiedzy o mieście, który nawiązywał do 65-lecia nadania praw miejskich Rumi. 

enej, rumia, majowka, koncert, 2019

Tuż przed koncertem w niebo poleciały biało-czerwone balony, wypuszczone przez europosła Janusza Lewandowskiego, burmistrza Michała Pasiecznego oraz Jolantę Król, dyrektor MOSiR-u.

Punktualnie o godz. 19.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Enej. W trakcie koncertu można było usłyszeć przeboje, takie jak: „Kamień z napisem LOVE”, „Zagubiony”, „Symetryczno-liryczna” czy „Tak smakuje życie”

Organizatorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, a także Urząd Miasta Rumi.

źródło: rumia.eu

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *