Bezpłatne woreczki na psie odchody

Bezpłatne woreczki na psie odchody
Reklama
Reklama

W Rumi pojawiły się dystrybutory bezpłatnych woreczków na psie odchody. „Twój pies coś zostawił? Zabierz to ze sobą!” – zachęcają urzędnicy.

Dozowniki zostały już umieszczone przy ciągach komunikacyjnych w Rumi, które są często uczęszczane przez czworonożnych pupili oraz ich właścicieli. Podajniki pojawią się także w parku Starowiejskim, parku Żelewskiego, a także przy ul. Żwirki i Wigury oraz na Zagórzu. Jeśli kampania zacznie przynosić oczekiwane rezultaty, urządzenia zostaną zamontowane w kolejnych lokalizacjach.

Reklama
Reklama
fot. Urząd Miasta Rumi

Woreczki na psie odchody pojawią się w dystrybutorach, gdy tylko zwiąże beton stanowiący podstawę konstrukcji. Jak na razie, lepiej nic nie dotykać. 🙂

Na terenie miasta rozmieszczonych jest ponad 100 koszy na psie odchody i zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców planowane jest dostawianie kolejnych. Dzieje się to jednak stopniowo, z uwagi na znaczne koszty ich opróżniania. Łącznie z opróżnianiem zwykłych koszy ulicznych, których jest ponad 450, miasto przeznacza na ten cel kilkaset tysięcy złotych rocznie. Warto pamiętać, że psie odchody można wrzucać do zwykłych koszy ulicznych. Kosze przeznaczone wyłącznie do tego typu nieczystości mają przede wszystkim edukacyjny charakter – tłumaczy urząd miasta.

Wielu z mieszkańców nadal nie widzi problemu w pozostawieniu „niespodzianek” po swoim pupilu na trawie czy chodniku. Czy wraz z dozownikami zmieni się ich podejście? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie znać w komentarzach.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *