Bohaterowie są wśród nas!

weteran rumia, trocki, senior, bohater, wywiad, 1 liceum ogolnokszalcace
Reklama
Reklama

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rumi odwiedzili w minionym tygodniu Pana Alfonsa Trockiego – ostatniego żyjącego żołnierza I Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Bohaterowie są wśród nas”.

Uczniowie klasy II b: Małgorzata Budzisz, Andrzej i Piotr Konkol oraz ich opiekun- Grażyna Górak odwiedzili w zeszły poniedziałek Pana Alfonsa Trockiego– 98-letniego weterana II wojny światowej, na co dzień mieszkającego w Rumi. Uczniowie spotkali się z Panem Alfonsem, by przeprowadzić z nim wywiad i poznać historię jego życia. Spotkanie odbyło się w przemiłej atmosferze, a Pan Trocki był dla uczniów skarbnicą wiedzy historycznej. Wizyta mogła dojść do skutku dzięki uprzejmości wnuka i opiekuna weterana – Pana Piotra Trockiego.

Reklama
Reklama
fot. LO nr 1 w Rumi

Alfons Trocki w czasie zawieruchy wojennej trafił do jednostki powietrznodesantowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie generała Stanisława Sosabowskiego. Szkolenie przechodził w Szkocji, w bazie Cupar. Żeby zostać żołnierzem I Samodzielnej Brygady Spadochronowej wykonał dwanaście skoków z ponad trzech tysięcy metrów.

źródło: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Rumi, opracowanie własne.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *