Ulica Chodkiewicza gotowa do użytku!

chodkiewicza, rumia, ulica, inwestycja, mieszkancy
Reklama
Reklama

W upalne dni kurz, a jesienią i zimą zalewane posesje oraz brak możliwości przejazdu. Tak przez kilkadziesiąt lat wyglądała rzeczywistość mieszkańców ulicy Chodkiewicza. W połowie marca zakończyła się inwestycja, dzięki której te problemy to już przeszłość.

Po ponad 40 latach, ulica Chodkiewicza zyskała nową nawierzchnię oraz kanalizację deszczową. Inwestycja, warta ponad 2,3 miliona złotych, została zrealizowana dzięki zdobytemu dofinansowaniu oraz w porozumieniu z mieszkańcami. To oni zdecydowali między innymi o tym, że zamiast chodników pojawił się ciąg pieszo-jezdny.

Reklama
Reklama

Adam Świderski, mieszkaniec posesji przy ul. Chodkiewicza od 37 lat:

Dawniej to był dramat. Zimą błoto uniemożliwiające wejście na posesję, latem kurz pokrywający samochód i okna, po prostu wstyd było kogoś zaprosić. Dzisiaj mamy inny komfort życia, trzeba było kilka razy odwiedzić urząd i przy pomocy radnej pani Marii Bochniak udało się wprowadzić tu XXI wiek.”

W minioną sobotę (30 marca) mieszkańcy oraz przedstawiciele władzy spotkali się przy wyremontowanej ulicy z burmistrzem Michałem Pasiecznym, przewodniczący rady miejskiej Arielem Sinickim oraz radną Marią Bochniak. Symbolicznie przecięto wstęgę oraz otworzono szampana.

źródło: rumia.eu, opracowanie własne

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *