Brawo mieszkańcy Rumi! Po raz kolejny nie zawodzicie!

Brawo mieszkańcy Rumi! Po raz kolejny nie zawodzicie!
Reklama
Reklama

Pojemniki na nakrętki w Rumi cieszą się dużą popularnością! Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zgromadzić ponad 2100 kilogramów zakrętek i pomóc w zakupie nowego wózka inwalidzkiego dla Dominika. Zbiórka trwa nadal.

Pojemniki na plastikowe nakrętki w Rumi

1 grudnia 2020 r. na terenie Rumi pojawiły się specjalne metalowe kosze. Pojemniki mogą pomieścić nawet 150 kilogramów plastikowych nakrętek. Za każdym razem, gdy kosz się zapełni, jego zawartość zostanie przekazana na wskazany przez mieszkańców charytatywny cel.

Reklama
Reklama

Zobacz szczegóły na ten temat we wpisie:
Gdzie w Rumi oddać plastikowe nakrętki?

Gdzie mieszkańcy najchętniej oddają plastikowe nakrętki?

Jak podało w styczniu 2021 r. miasto, największą popularnością cieszył się wówczas pojemnik na nakrętki zlokalizowany przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji MOSiR (ul. Mickiewicza). Był opróżniany aż 5-krotnie.

Plastikowe nakrętki zebrane w Rumi (fot. Urząd Miasta Rumi)

Które pojemniki opróżniane są najczęściej? (kwiecień 2021 r.)

Obecnie, pojemnik przy hali MOSiR nadal jest opróżniany najczęściej. Łącznie, od grudnia 2020 roku, opróżniano go aż 13-krotnie! „Serce”, znajdujące się w parku Żelewskiego, zostało zapełnione 5 razy. Dwa pozostałe pojemniki – przy dworcu kolejowym i ulicy Różanej – opróżniane były 3-krotnie.

Zbiórka nakrętek ma pomóc w zakupie nowego wózka inwalidzkiego dla 20-letniego Dominika z Rumi. (fot. Urząd Miasta Rumi)

Oddając nakrętki wspomagasz zbiórkę na szczytny cel

Zawartość koszy przekazywana jest na szczytny cel. Pierwszą osobą, która skorzystała z takiej formy wsparcia, jest 20-letni Dominik z Rumi. Dzięki pieniądzom pozyskanym ze sprzedaży nakrętek chciałby on spełnić jedno ze swoich marzeń – zakupić wózek wyposażony w specjalistyczne oparcie pozwalające utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji.

W imieniu Dominika oraz jego najbliższych bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie i jesteśmy pewni, że to nie jest Wasze ostatnie słowo w tym temacie! – skomentowało miasto Rumia na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla mieszkańca Rumi

Zbiórkę pieniędzy na nowy wózek inwalidzki można wesprzeć także za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl pod adresem:

https://zrzutka.pl/pw8v5f

Dotychczas wsparło ją 112 wspierających, na łączną kwotę 7 567 zł.

(Wpis powstał 5 stycznia 2021 r. i został zaktualizowany w 12 kwietnia 2021 roku. Wykorzystałem w nim materiały Urzędu Miasta Rumi)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *