„Maseczkowy” problem. Spółdzielnia zwraca uwagę na ważną kwestię

„Maseczkowy” problem. Spółdzielnia zwraca uwagę na ważną kwestię
Reklama
Reklama

W swoim komunikacie w mediach społecznościowych Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo zwraca uwagę na problem zużytych maseczek, lądujących w miejskiej kanalizacji.

O tym, że niektórzy z mieszkańców wyrzucają maseczki prosto do miejskiej kanalizacji (nie ukrywajmy – przede wszystkim toalet), poinformowali konserwatorzy pracujący dla Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo.

Reklama
Reklama

Konserwatorzy pracujący w Spółdzielni zgłosili, że niektórzy z naszych Mieszkańców wyrzucają do kanalizacji maseczki! Nie wolno tego robić! Niedrożność kanalizacji w konsekwencji może doprowadzić do cofania ścieków i zalania mieszkań – przestrzega SM Janowo.

Co zdarzy się, gdy wyrzucisz maseczkę do toalety, zamiast do śmietnika?

„Pomylenie” toalety ze śmietnikiem powoduje nie tylko uciążliwy dla mieszkańców „śmierdzący kłopot”. Niewłaściwe korzystanie z instalacji i urządzeń kanalizacyjnych powoduje awarie, zatory i niszczenia urządzeń oraz rurociągów sieci kanalizacyjnej. Wszystko to oznacza straty materialne – czyt. „odczujemy to finansowo”.

Przypominamy, że do toalety nie należy wyrzucać żywności, olejów, podpasek, tamponów, patyczków, chusteczek nawilżających, ręczników papierowych, leków czy kociego żwirku. Odpady wrzucane do toalety zapychają wewnętrzną kanalizację budynków i są bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego, bo utrudniają proces skutecznego oczyszczania ścieków! Prosimy, by dla naszego wspólnego dobra właściwie korzystać z kanalizacji – apeluje Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *