Brutalne zabójstwo w Rumi. Policjanci zatrzymali podejrzanego

Brutalne zabójstwo w Rumi. Policjanci zatrzymali podejrzanego
Reklama
Reklama

Funkcjonariusze pomorskiej policji zatrzymali 34-latka podejrzanego o brutalne zabójstwo 54- letniego mężczyzny. Do zdarzenia doszło w połowie lutego, na terenie ogrodów działkowych w Rumi.

16 lutego policjanci z Rumi otrzymali zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny na terenie ogrodów działkowych przy ul. Partyzantów. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci służby patrolowej, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz kryminalni.

Reklama
Reklama

Pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili oględziny, zabezpieczali ślady, potencjalne dowody i ustalali okoliczności zdarzenia. Przeprowadzone ustalenia wskazały m.in., że ofiara została zaatakowana w głowę ostrym narzędziem, a sprawca próbował ukryć zwłoki.

Policja podczas interwencji na terenie ogródków działkowych przy ul. Partyzantów w Rumi
Policja podczas interwencji na terenie ogródków działkowych przy ul. Partyzantów w Rumi, fot. Krystian, zdjęcia od czytelnika
Policja podczas interwencji na terenie ogródków działkowych przy ul. Partyzantów w Rumi
Policja podczas interwencji na terenie ogródków działkowych przy ul. Partyzantów w Rumi, fot. Krystian, zdjęcia od czytelnika

Rozwikłaniem zbrodni zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom operacyjnym, analizie okolicznego monitoringu i dowodów zebranych w sprawie, kryminalni z komendy wojewódzkiej już tego samego dnia ustalili tożsamość podejrzewanego o zbrodnię mężczyzny.

Okoliczności i motywy zabójstwa nie były jeszcze jasne, jednak co do tożsamości sprawcy, policjanci nie mieli żadnych wątpliwości i skupili się na jego zlokalizowaniu. Dzięki dobremu rozpoznaniu i współpracy z policjantami innych wydziałów komendy wojewódzkiej bardzo szybko ustalili adres, pod którym ukrył się poszukiwany przez nich 34- latek.

Kryminalni weszli do jednego z mieszkań na terenie Gdyni, w którym zatrzymali 34-latka. Mężczyzna był zaskoczony i nie stawiał oporu. Podczas przeszukania wytypowanych miejsc, policjanci zabezpieczyli siekierę, którą mężczyzna najprawdopodobniej uderzał swoją ofiarę oraz rzeczy osobiste ofiary.

Podejrzany o zabójstwo w Rumi wraz z funkcjonariuszami
Podejrzany o zabójstwo w Rumi wraz z funkcjonariuszami, fot. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

Zatrzymany został przewieziony przez policjantów do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie ogłoszono mu zarzut zabójstwa. Sąd zastosował na wniosek prokuratury wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 34-latkowi grozi kara dożywocia.

(wpis opracowałem na podstawie komunikatu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z 27.02.2023 r. )

Co jeszcze dzieje się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *