Wielkie porządki cioci Utylii. Śpiewająco i edukacyjnie o ekologii

Aktorzy podczas spektaklu Ciocia Utylia w MDK Rumia
Reklama
Reklama

W miniony weekend Urząd Miasta Rumi oraz Pomorski Teatr Nobilis zaprosili mieszkańców na bajkę muzyczną o ekologii pt. „Wielkie porządki cioci Utylii”. Tytułowa bohaterka wraz z dziewczynką Tolą przypomniała mieszkańcom jak segregować śmieci i dbać o środowisko.

„Wielkie porządki cioci Utylii” to edukacyjny spektakl muzyczny, który w przystępny i interesujący sposób porusza temat segregacji odpadów. Dedykowany jest dzieciom w wieku 4-8 lat, ale z całą pewnością i te starsze miały okazję się zaciekawić. W końcu, jak stwierdziła ciocia Utylia – codziennie uczymy się czegoś nowego.

Reklama
Reklama

Premiera spektaklu „Wielkie porządki cioci Utylii” odbyła się w piątek 24 lutego o godzinie 18.00 w Rumi, przy ul. Pomorskiej 11 (siedziba Fundacji Dla Was).

O czym jest spektakl „Wielkie porządki cioci Utylii”?

Ciocia Utylia to słynna w całym bloku ekscentryczka, której sąsiedzi, od kiedy jeździ na wózku i nie wychodzi z domu, pomagają uporać się z codziennymi sprawami. Tego dnia, w zastępstwie mamy, do cioci przychodzi Tola, by wesprzeć ją w wielkich porządkach. Choć dziewczynka, onieśmielona osobliwą sąsiadką, wybiera się tam niechętnie, zupełnie znienacka zostaje wchłonięta przez magiczny świat bibelotów i klamotów cioci Utylii… Segregowanie śmieci i opowiadanie bajek zbliża je do siebie, nie tylko ze względu na wspólny cel, ale z czystej potrzeby budowania relacji z drugim człowiekiem. A w tym ciocia Utylia jest niezrównana!

fot. MDK Rumia
fot. MDK Rumia

W rolach głównych na scenie w siedzibie Fundacji Dla Was zobaczyliśmy Piotra Lewickiego i Olę Lis, która odpowiada także za scenariusz i teksty piosenek. Reżyserią spektaklu zajęła się Aga Skawińska, muzykę skomponował Maciej Łyszkiewicz, a scenografie i kostiumy przygotowali Agnieszka i Michał Grynkiewicz.

fot. MDK Rumia

Spektakl zrealizowany we współpracy z Urzędem Miasta Rumi.

Za darmo w Rumi

O wydarzeniach i inicjatywach w Rumi piszę pod tagiem „za darmo”. Zapraszam do sprawdzenia!

Gdzie w Rumi (i bliskiej okolicy) warto spędzać wolny czas? Jakie są najważniejsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe w Rumi? Dowiesz się w kategorii: Impreza, wydarzenia i kultura (kliknij, aby przejść).

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *