Co buduje się przy wjeździe na Janowskie Błonia?

Budowa na Janowskich Błoniach w Rumi, ul Pomorska.
Budowa na Janowskich Błoniach w Rumi, ul Pomorska.
Reklama
Reklama

Na terenie łąk przy ul. Pomorskiej w Rumi trwa budowa, która wzbudziła zainteresowanie mieszkańców. Niektórzy z Was podejrzewali przygotowania do kolejnej zabudowy mieszkalnej. Nie tym razem. 🙂

Jak się okazuje, to prace w ramach powstającego od kilku lat parku na Błoniach Janowskich. Niedaleko od ul. Pomorskiej i Lidla budowany jest zbiornik retencyjny na wody deszczowe.

Reklama
Reklama

Zbiornik przechwyci wody deszczowe, które nie będą zwiększały poziomu wody w rowach. Oczyszczona i przefiltrowana w zbiorniku woda będzie służyła do podlewania roślin rosnących na Błoniach. Dla miasta oznacza to oszczędności – nie trzeba będzie w tym celu używać wody bieżącej.

Jest jeszcze jeden aspekt, rekreacyjny. Zbiornik retencyjny będzie wyniesiony – zimą będzie można na nim zjeżdżać na sankach. 🙂

Kiedy dlasze prace na Janowskich Błoniach?

Przy okazji dyskusji, jeden z mieszkańców, Konrad, zapytał wiceburmistrza o to, kiedy PEWIK będzie mógł rozpocząć budowę ścieżek rekreacyjnych na terenie Janowiskich Błoni.

„Dzięki naszemu wsparciu uzyskali [PEWIK] pozwolenie wodno – prawne, czyli mają już wszystko, co potrzebne, aby wystąpić o pozwolenie na budowę. Proszę pamiętać, że ich inwestycja jest warta kilkadziesiąt milionów złotych.”

Więcej o tym, co buduje się w Rumi, przeczytasz w kategorii bloga Inwestycje.

(Wpis przygotowałem z pomocą czytelników, Beaty i Sebastiana oraz wiceburmistrza Rumi Ariela Sinickiego. Dziękuję!)

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *