Co grozi za jazdę hulajnogą elektryczną pod wpływem alkoholu?

Lokalni policjanci zatrzymali w Redzie dwóch użytkowników hulajnóg elektrycznych znajdujących się pod wpływem alkoholu. Obaj mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 1000 zł oraz 2500 zł. 

W nocy z 1 na 2 sierpnia, policjanci w Redzie zatrzymali dwóch mężczyzn poruszających się po mieście hulajnogami elektrycznymi. Obaj byli pod wpływem alkoholu, a swoje pojazdy wypożyczyli.

23-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Drugi mężczyzna, 22-latek, znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i otrzymał mandat w wysokości 1000 zł.

Policjanci przypominają:

– Jazda pod wpływem alkoholu hulajnogą elektryczną jest wykroczeniem i wiąże się z konkretnymi konsekwencjami prawnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę hulajnoga elektryczną w stanie po spożyciu alkoholu grozi mandat w wysokości 1000 zł a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mandat karny w wysokości 2500 zł – tłumaczy Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie.

(źródło: KPP Wejherowo)

Tymczasem w Rumi to strona tworzona dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Od 2016 roku na bieżąco reaguję na to, co dzieje się w naszym mieście. Robię to czasem na poważnie, a czasem...z przymrużeniem oka. ;) Blog wnosi do „rumskiego internetu” autentyczność i humor. Czytelnicy Tymczasem w Rumi otrzymują informacje na temat nowych rozwiązań, rozrywki i życia w rozwijającym się, największym mieście w Polsce nie będącym powiatem. To żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *