Dzie艅 Patrona Rumi 艣w. Jana Bosko. Znamy koncerty i atrakcje! 馃幒馃帳

Majka Jezowska Rumia

15 sierpnia (w poniedziałek) w Rumi odbędzie się festyn rekreacyjno-sportowy z okazji dnia patrona miasta, świętego Jana Bosko. Na wszystkich mieszkańców czekają turnieje sportowe, dmuchane konstrukcje, gry i występy artystyczne. Wstęp wolny!

Hej! Wpisy na blogu (WWW) pojawiają się jeszcze częściej, niż te na fanpage’u Tymczasem w Rumi! Sprawdź co słychać w Rumi. 🙂

15 sierpnia w całej Polsce tradycyjnie obchodzone są dwa święta – Święto Wojska Polskiego oraz Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Pierwsze z nich upamiętnia zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku, drugie przypomina wiernym o wzięciu Matki Boskiej do nieba razem z ciałem i duszą. Od pewnego czasu w Rumi jest to także Dzień Patrona Miasta – św. Jana Bosko. Ten honorowy patronat ustanowiony został w 2016 roku staraniem lokalnych parafii, a także stowarzyszeń, organizacji i wspólnot katolickich. Salezjanie – zgromadzenie, które założył św. Jan Bosko – obecne jest w naszym mieście od 1937 roku. Przez kilkadziesiąt lat jego członkowie pracowali na rzecz mieszkańców nie tylko w świątyniach, lecz także szkołach, oratoriach czy świetlicach terapeutycznych.

Święto Wojska Polskiego oraz Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczystości w Rumi

Oficjalne uroczystości rozpoczną się mszą świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie 11:00, a następnie (godz. 11:50) nastąpi złożenie kwiatów na grobach żołnierzy oraz mogile Hipolita Roszczynialskiego (cmentarz ul. Świętopełka). Z kolei o godz. 12:15 zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej (Rondo Armii Krajowej – ul. Żwirki i Wigury, ul. Ceynowy).

Dzień patrona Rumi św. Jana Bosko. Festyn rekreacyjno-sportowy w Rumi

O godzinie 15:00 na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej rozpocznie się festyn rekreacyjno-sportowy. W programie wydarzenia znalazły się m.in. mecz piłki nożnej Reprezentacja Rumi – Reszta Świata czy występ zespołu SPIN. Podczas festynu do dyspozycji mieszkańców będą dmuchane konstrukcje oraz stoiska gastronomiczne. Kulturalnym zwieńczeniem wydarzenia będą koncerty. Przed publicznością wystąpią: Bartas Szymoniak oraz Majka Jeżowska z zespołem.

Program wydarzenia i atrakcje:

  • godz. 15.00 – przywitanie mieszkańców Rumi i obecnych gości
  • godz. 15.05mecz piłki nożnej: Reprezentacja Rumi – Reszta Świata
  • godz. 15.35 – występ zespołu SPIN (w przerwie meczu)
  • godz. 15.45 – c.d. meczu
  • godz. 16.15 – koniec meczu
  • godz. 16.15 – Śmiechowisko Klauna Pinezki
  • godz. 17.10koncert Bartasa Szymoniaka
  • godz. 18.00 – rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o Ukrainie
  • godz. 18.15koncert Majki Jeżowskiej z zespołem
Reklama Reklama

Organizatorami wydarzenia są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Rumi.

Jak spędzić lato 2022 w Rumi (i okolicach)?

Ciekawe wydarzenia, koncerty, imprezy i inne atrakcje dziejące się w Rumi podczas tegorocznego lipca i sierpnia publikuję w kategorii: Imprezy, kultura i rozrywkaZobacz również wpis: Lato 2022 w Rumi. Koncerty, pikniki, kino letnie, wycieczki i inne atrakcje! (Lipiec i sierpień).

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi / opracowanie własne

Reklama Reklama

Cze艣膰, jestem Pawe艂 Ja艂oszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomoc膮 tekst贸w, zdj臋膰, filmik贸w oraz mem贸w. Czasem na powa偶nie, a czasem z lekkim przymru偶eniem oka. 馃槈 Wi臋cej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *