InwestycjeWiadomości

Kiedy zostaną otwarte pawilony handlowe przy ul. Pomorskiej? [AKTUALIZACJA]

Kiedy zostaną otwarte pawilony handlowe przy ul. Pomorskiej? [AKTUALIZACJA]
Reklama Reklama

8 kwietnia 2022 roku (około godziny 18:00) na ul. Pomorskiej w Rumi wybuchł pożar. Na szczęście, sytuacja szybko została opanowana przez służby.

Wpis został opublikowany 8 kwietnia 2022 roku. Ostatnia aktualizacja: 27 września 2022 r.

Aktualizacja, 27.09.2022 r.:

Prace remontowe przy pawilonach

Przy pawilonie handlowym na ul. Pomorskiej w Rumi rozpoczęły się pierwsze po pożarze prace modernizacyjne. Tam, gdzie na zdjęciu widzicie rozebraną konstrukcję, przed pożarem był sklep Rossmann.

Pawilony przy ul. Pomorskiej w Rumi, fot. Krzysztof (zdjęcie czytelnika)
Pawilony przy ul. Pomorskiej w Rumi, fot. Krzysztof (zdjęcie czytelnika)
Pawilony przy ul. Pomorskiej w Rumi, fot. Krzysztof (zdjęcie czytelnika)

Niestety, im więcej pytam, tym częściej słyszę, że na chwilę obecną bardzo trudno określić oficjalną datę ponownego uruchomienia pawilonu. Miejmy nadzieje, że sprawdzi się chociaż ta przypuszczana, z poprzedniej aktualizacji.

Aktualizacja, 19.09.2022 r.:

Reklama Reklama

Kiedy zostaną otwarte pawilony handlowe przy ul. Pomorskiej?

Pawilony handlowe przy ul. Pomorskiej pozostają zamknięte od pożaru, czyli od kwietnia 2022 r. Swoje lokale prowadziły tam m.in. sieci Rosmann i Pepco, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

“Kiedy w końcu będą otwarte sklepy przy ul. Pomorskiej” to jedno z najczęściej zadawanych mi pytań przez czytelników, przynajmniej w ciągu ostatniego półrocza. 🙂 Przez pierwsze kilkanaście razy odpowiadałem indywidualnie, ale ostatecznie stwierdziłem, że łatwiej dla nas wszystkich będzie, jeśli zamieszczę także luźną aktualizację na blogu.

Nie posiadam informacji na temat bezpośredniej przyczyny zamknięcia pawilonów. Nigdzie nie znalazłem oficjalnie zapowiedzianej daty ponownego otwarcia pawilonów przy ul. Pomorskiej w Rumi. Postanowiłem więc samemu popytać o szczegóły. W drugiej połowie września skontaktowałem się z kilkoma firmami wynajmującymi powierzchnie w pawilonach przy ul. Pomorskiej. Zapytałem, kiedy będziemy mogli ponownie skorzystać z ich usług. Według odpowiedzi, którą otrzymałem od jednej z firm, ponowne otwarcie sklepu planowane jest w połowie grudnia 2022 r. Absolutnie (podkreślam, absolutnie) nie bierzcie tej daty za wiążącą. Takie są po prostu plany jednej z firm, a czy zostaną zrealizowane – przekonamy się w przyszłości. Zawsze to jednak więcej, niż nic. Na oficjalną, pewną i potwierdzoną datę musimy jeszcze poczekać.

Tradycyjnie już – jak tylko się pojawią nowe informacje w tej sprawie, zaktualizuję wpis.

Treść wpisu z 8 kwietnia 2022 roku:

Pożar na ulicy Pomorskiej w Rumi (sygnały czytelników)

Według informacji opublikowanych na fanpage’u Wejherowo998, interwencja na ul. Pomorskiej w Rumi dotyczyła pożaru śmietnika na terenie kompleksu handlowego. Ogień rozprzestrzenił się również na elewacje budynku. Na miejscu pracowało dziesięć zastępów straży pożarnej (zastępy z JRG Rumia, OSP Reda, OSP Wejherowo oraz z JRG Gdynia Chylonia).

Materiały, które widzicie poniżej, zgromadziłem poprzez fanpage Tymczasem w Rumi.

Pożar przy ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Dominika, zdjęcie czytelnika)
Pożar przy ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Magdalena, zdjęcie czytelnika)
Pożar przy ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Alina, zdjęcie czytelnika)
Pożar przy ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Alina, zdjęcie czytelnika)
Pożar przy ul. Pomorskiej w Rumi (fot. Paulina, zdjęcie czytelnika)

O czym jeszcze mówi się w Rumi?

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Więcej wpisów na blogu zawierających wiadomości, informacje i newsy na temat aktualnych wydarzeń w mieście Rumia znajdziesz w kategorii WIADOMOŚCI (kliknij, aby przejść)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *