Silny wiatr w Rumi. Przewrócone drzewo na cmentarzu

Na cmentarzu przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi wiatr powalił stare drzewo. Są uszkodzone groby.
Reklama
Reklama

Na cmentarzu przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi wiatr powalił stare drzewo. Są uszkodzone groby.

Cyklon Ulf, który nadciągnął do Polski z północnego zachodu, wyrządził wczoraj straty na całym Pomorzu – także w Rumi. Prognozowano, że wiatr osiągnie średnią prędkość od 50 km/h do 70 km/h, w porywach do 100 km/h w głębi lądu, do 125 km/h na wybrzeżu, z południowego i zachodu.

Reklama
Reklama

Najsilniejsze porywy wiatru zapowiadano na minioną noc, z piątku na sobotę (17-18 lutego) i w sobotę rano. O ich skutkach informowaliście mnie mailowo (kontakt@tymczasemwrumi.pl) i za pomocą fanpage’u Tymczasem w Rumi.

Jak informuje Pan Krzysztof, wiatr powalił stare drzewo stojące na terenie cmentarza przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi (ul. Cmentarna). Konar i gałęzie uszkodziły kilkanaście grobów.

Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii poniżej:

Jaka będzie pogoda w weekend?

Wichura ma ustać w niedzielę, 19 lutego. Oto komunikat Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni, ważny od godz. 19:30 dnia 18.02.2023 do godz. 19:30 dnia 19.02.2023:

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo lokalnie przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, lokalnie -1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, nad morzem w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

Polska nadal będzie pod wpływem wypełniającego się niżu, którego ośrodek powoli przemieści się znad Zatoki Fińskiej nad północno zachodnią Rosję. W nocy jeszcze na południu i południowym zachodzie kraju zaznaczać się będzie wpływ fali frontowej. W dzień nad północno zachodnią część kraju sięgnie słaby klin wyżowy związany z wyżem znad Zatoki Biskajskiej. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim. Wzrost ciśnienia.

Sygnały od czytelników

Jeśli jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia na terenie Rumi lub po prostu chciałbyś się podzielić ze mną swoimi przemyśleniami o mieście, zapraszam do kontaktu!

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Dariusz Naurecki

    widocznie bóg tak chciał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *