Co wydarzyło się w Rumi? (16-30.08.2021)

Co wydarzyło się w Rumi? (16-30.08.2021)
Reklama
Reklama

Co dzieje się w mieście Rumia? O czym mówiło się w ostatnim czasie w Rumi? Podsumujmy wydarzenia od 16 do 30 sierpnia 2021 r. 🙂

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Na łamach bloga “Tymczasem w Rumi” od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 

Reklama
Reklama

Poniżej znajdziesz tematy, o których w ostatnim czasie mówiło się w mieście. Nagłówki oraz zdjęcia przeniosą Was do wpisu, gdzie przybliżałem szczegóły (a jeśli nie – opowiem o nich w następnych dniach). 🙂 Dziś między innymi o:

 • Śmiertelny wypadek motocyklisty na ul. Roszczynialskiego w Rumi
 • „Najgorsza śpiewaczka w historii świata”? Podwójna premiera w Rumi!
 • Kino plenerowe w Rumi
 • Mężczyzna z Rumi zatrzymany za posiadanie amfetaminy i marihuany
 • Piknik Rodzinny w Parku Starowiejskim w Rumi
 • Parking w Rumi został oddany do użytku
 • Nowe progi zwalniające w Rumi
 • Bieg Tropem Wilczym w Rumi. Pobiegło 130 osób!
 • Marcin Gortat Camp 2021 w Rumi

I innych. Zapraszam do wspólnego przeglądu! 🙂

Co buduje się w Rumi? Sprawdź trwające budowy i inwestycje! (Sierpień 2021 r.)

“Czy wiadomo coś o…”, “A co z…”, “Co dzieje się z…”. Pytania o inwestycje w Rumi to znaczna część wiadomości prywatnych i komentarzy od czytelników bloga. Odpowiedzi na część z nich znajdziecie poniżej! Sprawdźcie trwające i zakończone remonty i budowy, którymi chwali się w komunikatach Urząd Miasta Rumi.

fot. Urząd Miasta Rumi

Śmiertelny wypadek motocyklisty na ul. Roszczynialskiego w Rumi

W poniedziałek (23 sierpnia) w Rumi doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jak ustaliła policja, kierowca motocykla uderzył w zaparkowany pojazd dostawczy. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

„Najgorsza śpiewaczka w historii świata”? Podwójna premiera w Rumi!

Pod koniec sierpnia swoją premierę miał spektakl pt. „Florence!”, w wykonaniu Zawodowego Teatru MDK Rumia. Opowiada o życiu Florence Foster Jenkins, nazywanej „najgorszą śpiewaczką w historii świata”. Premiera odbyła się w plenerze, dzień po dniu, na scenach w Parku Starowiejskim i Parku Żelewskiego.

Piłka nożna w Rumi

Lokalny MKS Orkan Rumia po powrocie do IV ligi zalicza dwa zwycięstwa, z MKS Władysławowo (2:1) i Aniołami Garczegorze (2:0) oraz dwie porażki, z Gedanią Gdańsk (0:4) i z Gryfem Wejherowo (3:6).

Z kolei (jeśli wierzyć serwisowi 90minut.pl, bo na fanpage’u klubu – cisza :)) OKS Janowo przegrywa na inaugurację Klasy A, z rezerwami MKS Władysławowo (6:0). 1 września o godz. 18:00 OKS zagra w roli gospodarza z drużyną Celtic Reda. #derbyMTK

Kino plenerowe w Rumi

W sierpniu i wrześniu do Rumi powróciło Kino Letnie! O tym, jakie filmy zostaną w nim pokazane, zadecydowali mieszkańcy w głosowaniu. Dotychczas wyświetlone zostały Chłopiec z burzy, Dżentelmeni, Pewnego razu… w Hollywood oraz Tajemniczy ogród. Przed nami jeszcze dwa seanse (kliknij, aby przejść).

Znamy ostateczne projekty w ramach budżetu obywatelskiego

Znamy ostateczną listę projektów, na które będzie można głosować w Budżecie Obywatelskim 2022 w Rumi. Mieszkańcy złożyli łącznie 53 wnioski, z czego pozytywną ocenę merytoryczną przeszło 47. Głosowanie potrwa od 13 do 27 września, a listę można znaleźć na stronie: https://rumia.budzet-obywatelski.org/projekty.

Mężczyzna z Rumi zatrzymany za posiadanie amfetaminy i marihuany

Policjanci kryminalni z Rumi zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość narkotyków. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

fot. KPP Wejherowo

Zmiany w straży miejskiej w Rumi

31 sierpnia pracę na stanowisku komendanta Straży Miejskiej w Rumi kończy Roman Świrski, w związku z przejściem na emeryturę. W swoim „pożegnalnym” komunikacie napisał:

Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy przez ostatnie 17 lat i 5 miesięcy zechcieli współpracować ze mną. Dziękuje za setki, a może i tysiące zgłoszeń, które wpływały drogą elektroniczną wprost na moje biurko. Wszystkie sprawy procedowaliśmy. Przyczynili się Państwo do poprawy spokoju i porządku w Rumi oraz do poprawy porządku w komunikacji. Dziękuję.

Od 1 września 2021 r. nowym komendantem będzie Tomasz Stachowiak.

Piknik Rodzinny w Parku Starowiejskim w Rumi

W Rumi odbyła się druga edycja Pikniku Rodzinnego. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektów Mama w Mieście Rumia oraz #RODZINAWmiescieRumia.

Parking w Rumi został oddany do użytku

W poniedziałek (30 sierpnia) do użytku został oddany parking zlokalizowany pomiędzy ulicami Gdańską, Obrońców Westerplatte oraz Kolejową w Rumi. Obiekt obejmuje ponad 140 miejsc parkingowych, w tym 9 przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. (sprawdź szczegóły)

Bieg Tropem Wilczym w Rumi. Pobiegło 130 osób!

Już po raz szósty na terenie Rumi zorganizowano Bieg Tropem Wilczym, który stanowi hołd dla Żołnierzy Wyklętych.

Nowe progi zwalniające w Rumi

W Rumi zakończyły się prace związane z budową progów zwalniających, o które wnioskowali mieszkańcy. Spowalniacze pojawiły się w 11 nowych lokalizacjach.

fot. Urząd Miasta Rumi

Wejherowski szpital z wsparciem od miasta Rumia

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie otrzyma od Rumi 50 tysięcy złotych na dofinansowanie zakupu zestawu diagnostycznego do pomiarów mechaniki oddychania dla Oddziału Chorób Płuc. Umowę w tej sprawie podpisał burmistrz Michał Pasieczny, wiceprezes zarządu Andrzej Zieleniewski oraz prokurent Magdalena Grzegorek.

Marcin Gortat Camp 2021 w Rumi

Marcin Gortat Camp powraca do Rumi! W najbliższy weekend w naszym mieście po raz kolejny zostanie przeprowadzony kilkugodzinny trening dla młodych adeptów koszykówki. 

Kartka z kalendarza (2020 rok)

Czyli o czym rozmawiało się w Rumi w sierpniu 2020 roku:

 • Gdzie zgłosić zagubione, zaginione i bezpańskie psy w Rumi?
 • Wandale i gabinet weterynaryjny przy ul. Dębogórskiej. Prośba o pomoc!
 • Burmistrz Rumi z absolutorium. Zabrał głos w kilku ważnych sprawach.
 • Handlarz narkotyków z Rumi zatrzymany. Próbował potrącić policjanta!
 • Nowy rok szkolny w stylu Harryego Pottera? Tylko w Rumi! 😉
 • Pożar w Rumi. Palił się pustostan.

Co dzieje się w Rumi? Daj znać znajomym!

Jeśli spodobał Ci się wpis – koniecznie podziel się linkiem ze znajomymi!  Zachęcam do regularnego czytania wpisów na https://tymczasemwrumi.pl/, żeby być na bieżąco. Wkładam w blog i fanpage naprawdę dużo serca, więc myślę, że warto. 

Poprzednie podsumowanie tygodnia znajdziesz tutaj: Co wydarzyło się w Rumi?

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *