Gdzie pójść na piwo w Rumi czy drinka ze znajomymi?

Gdzie pójść na piwo w Rumi czy drinka ze znajomymi?
Reklama
Reklama

Gdzie w Rumi spotkać się w weekend ze znajomymi? Gdzie obejrzeć transmisję na żywo z meczów i wydarzeń sportowych? Nad odwiedzeniem których miejsc lepiej się zastanowić? Pozwólcie, że podzielę się swoimi typami.

Uwaga, to nie jest wpis sponsorowany ani żadna reklama. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami jako mieszkaniec Rumi.

Lepiej już było? Puby i bary w Rumi, których już nie ma

Ustalmy jedno. Czasy, kiedy w Rumi mieliśmy całkiem spory wybór pubów, już przeminęły i prawdopodobnie już nie wrócą. 🙂 Jeszcze kilka lat temu w naszym mieście triumfy święciły (nie wnikając w jakość świadczonych usług) Green Pub, Obsesja (obecnie: Gastrofaza), Komar/Jambalay’a, przyzwoita Hibernacja/U Cezara (obecnie: Disco Shots), Joy, surowa Tawerna czy „swojski” Bar U Kasi. Mniej wybredni klienci mogli odwiedzić Drink Bar Lagunę czy całodobowy pub przy ul. Dąbrowskiego, na wysokości Rossmana (on miał jakąś nazwę? :)). Obecnie wybór jest dużo bardziej ograniczony. Miejsc do wieczornych spotkań częściej ubywa, niż przybywa.

Bar Tawerna w Rumi
Zamknięty w 2016 roku Pub Tawerna, przy ul. Dąbrowskiego. (fot. Paweł Jałoszewski)
Bar Laguna w Rumi
Zamknięty drink bar Laguna, czerwiec 2017. (fot. Paweł Jałoszewski)

1 sierpnia 2019 roku z rozrywkowej mapy Rumi zniknęło kolejne miejsce. Na oficjalnym fanpage’u Winners Sports Baru (Starowiejska 2A), pojawił się komunikat o zamknięciu lokalu. Jak podają właściciele, chodzi o powody osobiste.

winners sports bar rumia
Winner Sports Bar w Rumi, zamknięty w 2019 roku. (fot. Paweł Jałoszewski)

Które miejsce polecam?

Pool Club Adria

Po tym, jak swój lokal zamknął Winners Sports Bar Rumia, miejscem, które mogę polecić i w którym sam bywam ze znajomymi, jest Pool Club Adria w Rumi (ul. Piaskowa 13, lekko za Hotelem Faltom). Lubię Adrię ze względu na bardzo miłą i przyjazną obsługę. Jest tam bezpiecznie, czysto i…tłoczno. Często pojawiają się promocje na trunki i napoje. Na miejscu można pograć w tytułowy bilard lub rzutki, wypożyczyć gry planszowe, a także żetony i karty do pokera.

fot. gdynia.klubowa.pl

Co jeśli chodzi o transmisję meczów? W Adrii znajdują się trzy 140” ekrany, rozmieszczone na trzech salach bilardowej, koncertowej i klubowej. Właściciele posiadają pełne prawa do pokazywania stacji sportowych (włączając Canal Plus, Polsat Sport, Eleven Sports itp.) i zazwyczaj też wykupują transmisje polskich PPV (pay per view), ale jak to mówią: „Przezorny, zawsze ubezpieczony”. Przed wyborem miejsca warto wykonać telefon i dodatkowo upewnić się, że pub ma jeszcze miejsca i planuje wyświetlić dany mecz. W przypadku wydarzeń sportowych, warto zrobić wcześniej rezerwację.

Lokalizacja w Google Maps: https://goo.gl/maps/HA6WvEyiCXPg8wFA6


#RumioOdpowiedz

A jakie miejsca, puby i lokale w Rumi wybieracie Wy? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod tym wpisem i postem na Facebooku!

Uwaga, to nie jest wpis sponsorowany ani żadna reklama. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami jako mieszkaniec Rumi.

Reklama
Reklama
Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *